Středa 12. června 2024, svátek má Antonie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bolt peníze neřeší, říká manažer

Česko

OSTRAVA Po boku Usaina Bolta se pohybuje chlapík s vizáží středoškolského profesora. Ricky Simms (37), bývalý irský mílař, je manažer nejrychlejšího muže planety.

Je spolupráce s Boltem náročná?

Jsem v jednom kole. Ze všech atletů, s nimiž spolupracuji, je Usain největší hvězdou. Mohl by tedy být i nejnáročnější, ale není. Je to pořád příjemný kluk.

Takže se za dobu nezměnil?

Změnil se jeho život, protože lidé ho poznají všude. V pátek letíme do Londýna a on chce jít v sobotu nakupovat. To bude problém, protože jej za vteřinu obklopí zástup lidí. Jeho osobnost je ale pořád stejná, čas si udělá na každého. Jaké bylo vaše první setkání?

V roce 2004, to jsem ještě běhal, jsme se spolu rozcvičovali na stadionu v Londýně. Jeho pohyby byly úžasné. Dlouhé nohy, dlouhý krok... Prostě létal po tartanu! V té době přistoupil k naší agentuře.

Bolt při Zlaté tretře pokaždé říká, že se mu tady líbí. Proč to tady má tak rád?

Vždycky před sezonou se mě ptá, kdy je Ostrava, chce ji mít v programu. Má rád manažera mítinku Alfonze Jucka. To on jako první přišel s myšlenkou třístovky, to Usaina baví. Taky se mu líbí, že na stadion je to z hotelu přes ulici. Přejde ji a potká deset lidí. V New Yorku by to bylo dvě stě a v Londýně pět set. Vyrůstal na venkově a tady mu to přijde venkovštější, jako doma. To všechno mu dodává energii, včetně lidí na stadionu.

Spekuluje se, že účast Bolta a kolegů z týmu přišla organizátory na sedm milionů korun. Takže on by sem přijel i za nižší cenu?

Pro něho nejsou peníze důležité. Neříkám mu, kolik dostává, a on se neptá. Ví to trenér Mills, my to probereme až po sezoně.

Může vydělávat jako Woods?

Usain dostal atletiku na úroveň, kde ještě nebyla, nikomu dřív neplatili víc. Výdělků ve fotbale nebo golfu však atletika asi nedosáhne. Usain má doma hodně rychlých aut, ale nadčlověka z něho nechceme. Ale superstar? Proč ne?

Autor: