Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Boyleová míří do Prahy

Česko

Pěvecká hvězda zde bude natáčet profilové album. Přijede na konci června

PRAHA Postarší žena, která svým zpěvem v soutěži Britain’s got Talent překvapila svět, přijede do Prahy. Susan Boyleová během vystoupení sklidila od poroty i diváků nejdříve posměch. Ten ale vystřídal úžas nad bezprostřední a bezchybnou interpretací písně z muzikálu Bídníci I Dreamed a Dream. Teď je jednou z favoritek celé soutěže. Videozáznam na serveru YouTube se zařadil mezi historicky nejsledovanější, do dnešního dne ho vidělo již několik desítek milionů lidí.

Důvodem její cesty do české metropole je natáčení jejího prvního alba, informoval o tom zpravodajský server iDnes.cz. Na desce bude spolupracovat s Českým národním symfonickým orchestrem (ČNSO). Pro nepolíbenou dobrovolnici z kostela je to první krok k její vysněné dráze profesionální muzikálové zpěvačky.

„Ano, Susan Boyleová opravdu přijede. Bude tu natáčet svou profilovou desku,“ potvrdil informace v rozhovoru pro LN ředitel ČNSO Jan Hasenöhrl. Prahu by měla navštívit někdy na přelomu června a července. Kdy přesně to ale bude, se zatím neví. „Časový program se bude upřesňovat během příštího týdne,“ dodává Hasenöhrl. Celé natáčení by se ale podle něj mělo určitě stihnout do tří dnů.

Není to poprvé, co tento hudební soubor bude spolupracovat s účastníkem populární talentové soutěže. Již loňský vítěz, skromný prodavač mobilních telefonů Paul Potts, strávil s orchestrem několik dní. Jejich spolupráce byla natolik zdařilá, že byl český soubor osloven i pro druhé album tohoto britského tenoristy. Sám Paul si práci v Praze velice pochvaloval.

Po úspěchu obou alb Paula Pottse, dostal ČNSO možnost podílet se na startu další kariéry. Hasenöhrl řekl, že byli kontaktováni společností, která nadějné talenty zastupuje. Ta sama jim pokračování spolupráce nabídla. Nyní je tak čeká natáčení desky Boyleové ve znamení muzikálových hitů.

Od prvního vystoupení provází Susan stále větší mediální zájem. Vystoupila v americké populární talk show Oprah Winfreyové a dostala také několik filmových nabídek. Díky neupravenému vzhledu si získala srdce milionů fanoušků. Poté se ale rozhodla, že už nechce vypadat tak neustrojeně. Nechala si nabarvit své šedé kudrnaté vlasy, vytrhala si obočí a změnila i šatník. Její popularitu dokazuje i zmínka v jednom z nejnovějších dílů oblíbeného seriálu Simpsonovi. Hlava rodiny, Homer Simpson, se v něm účastní soutěže talentů. Když se představuje před porotou, řekne: „Jmenuji se Homer Simpson, je mi 39 let a nikdo mě dosud nepolíbil. Mým velkým snem je zpívat tak dobře jako Susan Boyleová.“

Životní příběh hvězdy, která se zrodila takřka přes noc, přitom není nejrůžovější. Žena středního věku bydlela sama s kočkou a starala se o svou matku. Po její smrti se rozhodla splnit její poslední přání, zkusila se prosadit zpěvem.

***

Společnost, která nadějné talenty zastupuje, nám sama nabídla další spolupráci

Autor: