Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Brabce musí Spartě povolit FIFA

Česko

Bývalý slávista je pro obranu letenského týmu ideální volbou * „Nepřekáželi bychom si,“ říká Řepka

ŠPINDLERŮV MLÝN Kdyby vedení fotbalové Sparty mohlo otočit kouzelným prstenem, stoperskou dvojici by na jaře s Tomášem Řepkou tvořil Erich Brabec.

„Erich je jeden z vytypovaných hráčů,“ potvrdil kouč letenského týmu Jozef Chovanec poslední den soustředění v Krkonoších.

Spekulace o zájmu Sparty o obránce, který byl loni v létě vypoklonkován z konkurenční Slavie, znovu zesílily ve čtvrtek.

To definitivně zhasla naděje, že by letenskou obranu po odchodu Romana Hubníka vyztužil Jiří Jarošík. Ten totiž nakonec dal přednost španělské Zaragoze.

„Hledáme podobný typ, jako byl Hubník. Na podzim jsme si vyzkoušeli, že to funguje,“ připomněl Chovanec bilanci svého týmu, který v lize inkasoval nejméně gólů.

„Na hřišti jsem ho sice nezažil, ale dobře se známe. Erich by byl skvělá náhrada za Hubníka,“ přidává se i záložník Jiří Kladrubský.

Má to však stále jeden háček. A dost podstatný. Brabec, který momentálně patří tureckému Ankaragücü, už v letošní sezoně nastoupil za dva kluby, a proto by podle pravidel mohl na Letnou odejít nejdříve v létě.

Sparta tak nyní čeká, jestli FIFA udělí Brabcovi výjimku. Pokud se tak nestane, její námluvy s třiatřicetiletým obráncem budou zbytečné. „Teď je to na hráčově agentovi,“ potvrzuje Chovanec.

Mají ještě další dvě varianty Jen si to představte: bývalý vůdce a kapitán Slavie, který ještě loni z billboardu lákal fanoušky do Edenu, by navlékl dres Sparty.

„Jsou ale i slušní slávisté, i když jich je málo,“ usmál se Tomáš Řepka. „Možná by na něj lidé chvíli hulákali, ale on by si zvyknul. Na Řepku hulákají pořád a všude.“

Ostatně sám Řepka teď vedení Sparty drží palce, aby příchod Brabce na Letnou vyšel.

„Strašně bych si to přál. Vždy jsem měl rád vedle sebe někoho, kdo to umí líp s míčem a já bych to tam jen mydlil. A Erich je právě ten typ,“ vysvětloval Řepka.

Brabec by na sebe navíc mohl převzít i část vůdčí role týmu jako to měl v náplni práce v Edenu. „Byl bych jen rád. Kdyby mluvil a dirigoval obranu, ušetřil bych si spoustu práce. Rozhodně bychom si nepřekáželi,“ dodal Řepka.

Sparta však i vzhledem k administrativním problémům s přestupem nechce nechat nic náhodě a kromě Brabce si na stoperský post vyhlédla ještě další dva kandidáty. „Kdyby nevyšla ani jedna ze tří variant, byla by to samozřejmě komplikace. Obrana je základ,“ připustil trenér Chovanec.

Ten chce mít o podobě kádru jasno do odjezdu na herní soustředění ve Španělsku. „Vzhledem k náročnému programu na jaře počítám s 25 hráči,“ prozradil Chovanec.

Autor:

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...