Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Březinovo čtvrté místo? Skvělé, shodují se experti

Česko

PRAHA Čtvrtým místem vyrovnal krasobruslař Michal Březina ve čtvrtek před půlnocí na MS v Turíně loňský výsledek Tomáše Vernera. Domácí odborníky tím nadchl.

„Je to výtečné, vždyť Michalovi pořád ještě není dvacet. Potvrdil, že z olympiády ve Vancouveru měl odjíždět s lepším umístěním než s desátým místem,“ soudí legendární trenérka Míla Nováková, která připravovala mimo jiné slavnou Hanu Maškovou.

„Je to super úspěch, Michal dokázal, že rozhodčí jej na olympiádě podhodnotili,“ souhlasí René Novotný, spolu s Radkou Kovaříkovou mistr světa ve sportovních dvojicích z roku 1995. „A znovu dokázal, že je opravdu velký talent, v dalších letech bude mít velkou zelenou,“ očekává.

Novákovou zarazilo, že se Březina nepokusil o čtverný skok. „Japonec Takahaši zařadil čtverný flip. Nedotočil ho sice a dopadl na obě nohy, ale titul získal. Michal to měl zkusit taky, je mladý, nikdo od něj nemůže čekat zázraky. Ale je to věc jeho trenérů. Podle mě je to takové čecháčkovství - lepší je neriskovat. A měl by se vrátit k české klasické hudbě a na ní ukázat svoji muzikálnost,“ myslí si.

Podle Novotného naopak Březina s trenéry udělali dobře. „Skákat čtverný skok umí, ale je tak náročný, že ho musíte mít stoprocentně zažitý. To Michal zřejmě neměl a případným pádem by přišel o tři nebo čtyři body, vysoké umístění mohlo být v tahu,“ má jasno.

A jak se experti staví k absenci Tomáše Vernera?

„Ztratil odvahu. Chybělo tam víc špiček, měl by šanci,“ soudí Nováková. „Když si krasobruslař nevěří, těžko čekat, že zajede. Bojím se, že se příliš nechal rozptylovat okolím, měl by se uzavřít, být víc sám pro sebe,“ míní Novotný.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!