Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bridge radši podal ruku dítěti

Česko

LONDÝN/PRAHA Připomínali dvě děti na školním hřišti. Jedno jako by chtělo zapomenout a potřást si rukou na znamení přátelství. To druhé však gesto na usmířenou naštvaně odmítlo.

Přesně takový pohled byl v sobotu na kapitána Chelsea Johna Terryho a obránce Manchesteru City Wayna Bridge. Na hřišti se potkali úplně poprvé od chvíle, kdy vyšlo najevo, že měl Terry poměr s někdejší Bridgeovou partnerkou a matkou jeho syna. Přišel kvůli tomu i o kapitánskou pásku v anglické reprezentaci.

Terrymu se páska nevrátí Stejně jako jindy si hráči před zápasem podávali ruce. Když ale Bridge přistoupil k Terrymu, ucuknul rukou, nakrátko mu znechuceně pohlédl do očí a šel dál. Raději si potřásl s jedním z dětí, jež doprovázejí hráče na trávník.

Ikonu Chelsea to překvapilo natolik, že zůstal paralyzovaně stát s paží stále napřaženou ve vzduchu. Příběh o tom, jak naštvaný Bridge odmítl podat ruku Terrymu, pak obletěl nejen celou Británii.

Bridge dal své negativní pocity vůči Terrymu najevo během minulého týdne. Tehdy italskému kouči reprezentace Albionu Fabiu Capellovi vzkázal, že nechce být povoláván do národního týmu, dokud v něm bude Terry. „Nechci s ním sdílet jednu šatnu,“ vysvětloval obránce.

Během zápasu, který Manchester City nakonec vyhrál 4:2 a zkomplikoval situaci Chelsea v čele tabulky, si štiplavou poznámku neodpustil ani televizní komentátor. „Jak skvělý výsledek pro Wayna Bridge,“ podotkl.

O víkendu Terry musel skousnout další špatnou zprávu. Capello se ve stejný den nechal slyšet, že dokud je trenérem anglické reprezentace, nemá obránce Chelsea šanci, že by se mu kapitánská páska vrátila.

Autor: