Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Britové si přejí návrat švédské skupiny ABBA

Česko

LONDÝN Britští posluchači by ze skupin, které již ukončily svoji činnost, nejraději znovu viděli na pódiu švédskou čtveřici ABBA. Vyplývá to z průzkumu společnosti Performing Right Society for Music, která má na starosti výběr autorských poplatků.

Podle společnosti by Bennyho, Björna, Agnethu a Anni-Frid znovu ráda viděla celá čtvrtina dotázaných. Na druhém místě se umístili Britové The Police, které v sedmdesátých a osmdesátých letech vedl zpěvák Sting, a o třetí místo se dělí skupiny Pink Floyd a The Smiths.

Zklamání pro fanoušky Přání fanoušků ale nejspíš nebudou vyslyšena. ABBA naposledy koncertovala v roce 1982 a ačkoli se Björn Ulvaeus a Benny Andersson v letošním roce opět sešli při společné tvorbě, Agnetha Fältskogová a Anni-Frid Lyngstadová už je svým zpěvem asi nedoprovodí.

Členové skupiny na stockholmské premiéře muzikálu Mamma Mia! řekli novinářům, že společně už vystupovat nehodlají. V hlasování se dále umístili manchesterští Oasis, kteří se rozpadli teprve nedávno, průkopníci punk rocku The Jam, Dire Straits, punkeři The Clash a Sex Pistols nebo dívčí skupina Spice Girls.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?