Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Britové si přejí návrat švédské skupiny ABBA

Česko

LONDÝN Britští posluchači by ze skupin, které již ukončily svoji činnost, nejraději znovu viděli na pódiu švédskou čtveřici ABBA. Vyplývá to z průzkumu společnosti Performing Right Society for Music, která má na starosti výběr autorských poplatků.

Podle společnosti by Bennyho, Björna, Agnethu a Anni-Frid znovu ráda viděla celá čtvrtina dotázaných. Na druhém místě se umístili Britové The Police, které v sedmdesátých a osmdesátých letech vedl zpěvák Sting, a o třetí místo se dělí skupiny Pink Floyd a The Smiths.

Zklamání pro fanoušky Přání fanoušků ale nejspíš nebudou vyslyšena. ABBA naposledy koncertovala v roce 1982 a ačkoli se Björn Ulvaeus a Benny Andersson v letošním roce opět sešli při společné tvorbě, Agnetha Fältskogová a Anni-Frid Lyngstadová už je svým zpěvem asi nedoprovodí.

Členové skupiny na stockholmské premiéře muzikálu Mamma Mia! řekli novinářům, že společně už vystupovat nehodlají. V hlasování se dále umístili manchesterští Oasis, kteří se rozpadli teprve nedávno, průkopníci punk rocku The Jam, Dire Straits, punkeři The Clash a Sex Pistols nebo dívčí skupina Spice Girls.

Autor: