Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Britský investor chce opravit náměstí Karla IV.

Česko

MĚLNÍK Novou podobu v budoucnu dostane mělnické náměstí Karla IV. Britský investor plánuje demolici nevyhovujících budov. Místo nich postaví domy, které prý budou respektovat historický charakter místa.

V nových objektech budou obchody, hotel, rezidenční byty a prostory pro trávení volného času. V plánu je také podzemní parkoviště. „Projekt ještě musí schválit městské zastupitelstvo,“ řekl zastupitel Radim Vajchr.

Mělník usiluje o rekonstrukci druhého největšího náměstí více než deset let. Všechny dosavadní pokusy developerů však skončily neúspěchem. Nyní však britský investiční fond St. Wenceslas Property Fund zajistil dostatek financí na pokrytí více než půlmiliardové investice. Město má do projektu vstoupit pronájmem pozemků, které nadále zůstanou v jeho majetku.

Lidé si mohou trojrozměrnou maketu plánované podoby náměstí prohlédnout na radnici, kam byla včera umístěna. Podle zástupců vedení města bude mít veřejnost možnost se k celému projektu vyjádřit.

„Existuje velká poptávka maloobchodníků po nových obchodech,“ upozornil zástupce investora John McGregor. Komerční budovy by podle něj měly vytvořit odpovídající prostory pro současné obchody, přilákat do města nové zajímavé značky, a zajistit tak dlouhodobý příjem pro město.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor: