Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Brněnští ukončili sérii bez výhry

BRNO Fotbalisté Brna porazili v předehrávce desátého kola první ligy Příbram 2:1 a ukončili sérii pěti zápasů bez vítězství. Vedoucí branku domácích vstřelil Došek; ve druhém poločase sice vyrovnal po střele hlavou Rodrigues, ale deset minut před koncem proměnil brněnský Križko pokutový kop.

Trenér Brna Miroslav Beránek přesto s výkonem svých svěřenců v prvním poločase nebyl příliš spokojen. „První gól, který jsme dali, byl šťastný. Úvodní poločas nebyl z naší strany povedený. Měli jsme dvě pasáže, kdy jsme dobře nehráli,“ zlobil se Beránek.

Hovořil o začátku utkání, kdy tým podržel brankář Bureš, druhý výpadek pak přišel ve druhém poločase, kdy domácí fotbalisté ztratili předcházející aktivitu.

Nakonec však ocenil, že jeho tým konečně zabral. „Po pěti zápasech jsme opět vyhráli. Věřím, že to bude povzbuzení do dalšího zápasu s Olomoucí,“ přiznal kouč domácích. Trenér Příbrami Karol Marko se domníval, že zápasu by více slušela remíza. „Měli jsme velkou šanci hned v 8. minutě. Situaci zvládl velmi dobře brankář Bureš. Podobnou

1. FC Brno 2 1. FK Příbram 1

Branka: 30. Došek, 81. Križko z pen. -75. Rodrigues. Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Vysloužil. Diváci: 2349. Poločas: 1:0.

Brno: Bureš - Smutný (84. Červínek), Dvorník, Križko, Dřížďal - Dostálek, Sus (55. Cupák), Polách, Lira (78. Dalmo) - Šural, Došek.

Příbram: Krbeček - Nohýnek, Müller, J. Štochl, Pleško - Klesa, Tarczal, Hušbauer, Šmejkal - Dort (62. Pilík) - Rodrigues.

příležitost jsme měli i ve druhém poločase,“ posteskl si Marko nad špatnou produktivitou.

Příbram by si prý zasloužila vyhrát na umělecký dojem. „Ale fotbal se hraje na body a Brno vstřelilo dvě branky,“ povzdechl si.