Brno a Plzeň se dál derou vzhůru tabulkou

PRAHA Na jaře jsou ze všech týmů nejúspěšnější. Pojí je i naprosto stejná bilance. Brno a Plzeň ve druhé části fotbalové ligy jen jednou remizovaly a už čtyřikrát zvítězily. Postupně se derou ze středu tabulky vzhůru a ani jejich včerejší zápasy na tom nic nezměnily... Fotbalisté Plzně se dočkali už třetí výhry za sebou a dál se drží na konci elitní pětky. Západočeši v utkání 21. kola porazili Příbram 3:1, když vítězství strhli na svoji stranu ve druhém poločase, protože v prvním se neprosadili.

Plzni výhru svými brankami zajistili Kolář, Bakoš a Horváth, prohru Příbrami zmírnil v nastaveném čase střídající Wágner. Příbram neukončila jarní zmar, kdy ve čtyřech zápasech získala jen jediný bod.

Stejná radost jako v Plzni panovala i na druhé straně republiky. Přesnější koncovka i kombinační souhra vynesly Brnu snadné vítězství nad Kladnem 3:0. Vedoucí branku vstřelil ve 27. minutě Rabušic, druhý gól přidal hned po změně stran Dostálek a střelecký účet uzavřel pět minut před koncem Kalabiška.

„Hráče jsme připravovali na to, že se Kladno samo neporazí, tak jsme se celý první poločas nechytli. Naštěstí jsme si to vynahradili v tom druhém,“ těšilo brněnského kouče Miroslava Beránka. Odčinili prohru z víkendu Včerejšek vyšel i dalším Moravanům - Baníku Ostrava. Zvítězili na Strahově nad Bohemians Praha bez problémů 3:0. Cestu do sítě předposledního týmu tabulky našli Varadi, Mičola a Zeher.

Hosté si tak alespoň částečně napravili reputaci po víkendové domácí porážce s Českými Budějovicemi a dál si drží kontakt s čelem tabulky. „Nešťastnou prohru jsme odčinili,“ neskrýval radost trenér Ostravy Jaromír Jindráček. S úplně opačnými problémy se ovšem musela prát Olomouc. Sigma díky vlastnímu gólu Rolka doma vedla nad Mladou Boleslaví, ale soupeř stav otočil.

„Chyběla mi víra hráčů ve vlastní umění, náš fotbal nebyl koukatelný. Byla tam spousta nepřesností, nevytvářeli jsme si ani tolik šancí jako obvykle a soupeř nás za to potrestal,“ posteskl si olomoucký trenér Zdeněk Psotka.