Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Capalinimu hrozí neúčast v Pekingu

Česko

PRAHA Období velké nejistoty prožívá moderní pětibojař Libor Capalini, majitel bronzové medaile z olympiády v Aténách před čtyřmi lety. Od konce dubna jej sužoval zánět průdušek a čelních dutin, z něhož se zotavil teprve v těchto dnech. Nezúčastní se tedy mistrovství světa, jež začíná ve čtvrtek v Budapešti a oficiálně je poslední příležitostí, jak se nominovat na olympijské hry v Pekingu.

„Teprve teď se cítím stoprocentně zdravý, ale nemám natrénováno, jen bych se trápil. Nerad jezdím na závody, když vím, že nejsem připravený,“ říká pětatřicetiletý Capalini, král českého pětiboje.

S tím souhlasí reprezentační kouč Jakub Kučera. „Myslím, že jsme s Liborem zvolili nejlepší řešení, alespoň doufám. Jet na mistrovství světa by v jeho případě byla střelba do prázdna, přes tři týdny netrénoval a měsíc neseděl na koni. Navíc by teď sebral šanci někomu ze svých kolegů, což není Liborův šálek kávy,“ přibližuje trenér.

V kategorii mužů budou v Budapešti reprezentovat David Svoboda, který vybojoval jedno místo ze dvou možných pro Peking na loňském ME, dále Michal Michalík, Michal Sedlecký a Ondřej Polívka. Postupová kritéria do Číny jsou taková, že kdokoli z poslední trojice získá na MS medaili, doprovodí Svobodu do Pekingu.

„Z Budapešti chci medaili. Jiná možnost není,“ je odhodlaný Sedlecký, mistr světa z roku 2002.

„Takže bych si teď měl paradoxně přát, aby kluci v Budapešti neuspěli, že? Kdepak, budu jim držet palce,“ má jasno Capalini, sběratel medailí, věrný své povaze.

Když se jeho kolegové vrátí bez kovu, vstoupí do hry další kritéria.

„Libor je zatím na osmé příčce světového žebříčku, odkud se také postupuje do Pekingu, nejvýš z našich. Po aktualizaci žebříčku jej předhoní již nominovaný Svoboda, což nehraje roli. Capaliniho možnost pak spočívá v červencovém mistrovství Evropy. Potvrdí-li vzestup formy, má šanci,“ vysvětluje trenér Kučera.

„Klukům přeju, aby v Budapešti uspěli. Na mistrovství Evropy se pak budu snažit, abych udělal radost sám sobě dobrým výsledkem,“ trvá na svém Capalini.

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...