Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Čech inkasoval tři góly

Brankou po faulu Lukáše Jarolíma na Nedvěda zdolal Juventus Sienu, Svěrkoš debutoval

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Chelsea nezvládla jeden z klíčových zápasů v boji o titul a z hřiště Manchesteru United si odvezla porážku 0:3. Manchester se tím přiblížil k druhé Chelsea (42) na rozdíl jediného bodu. Vítězové už posedmé za sebou neinkasovali, naopak Petr Čech dostal tři góly téměř po roce.

Chelsea před zraky svého bývalého kouče Josého Mourinha, který zápas sledoval kvůli čtvrtfinále Ligy mistrů jeho Interu Milán s Manchesterem, téměř nic nepředvedla a opět doplatila na špatné bránění.

Kouč Chelsea Luis Felipe Scolari nezapíral, že jeho svěřenci měli špatný den. „Jeli jsme sem s cílem vyhrát, ale nyní se musíme zamyslet nad tím, co se tady stalo. Zvláště s některými hráči. Úplně nás tady zničili,“ uznal Scolari, kterému podle britského tisku hrozí odvolání.

Gólman Manchesteru Van der Sar neinkasoval již 762 minut. Na absolutní rekord, který drží právě Čech, však má zatím stále výrazný odstup. Čech v sezoně 2004/2005 neinkasoval 1025 minut.

PAŘÍŽ Václav Svěrkoš nastoupil v základní sestavě Sochaux k prvnímu zápasu francouzské ligy od svého zimního přestupu z Baníku Ostrava. Stihl už doléčit zranění menisku a v utkání, v němž Sochaux doma zvítězilo 1:0 nad fotbalisty St. Etienne, odehrál 75 minut.

ŘÍM Při zaváhání vedoucího Interu Milán, který doma jen remizoval s Cagliari 0:0, snížil Juventus Turín náskok milánského lídra tabulky na čtyři body. Turínští totiž porazili Sienu 1:0, když jedinou branku vstřelil kapitán Alessandro Del Piero z přímého kopu z 22 metrů poté, kdy Lukáš Jarolím fauloval Pavla Nedvěda. Celé utkání odehrál i obránce vítězů Zdeněk Grygera. Celý zápas v obraně Lazia odehrál také David Rozehnal a radoval se z výhry 3:2 na půdě Regginy.