Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Čech si finále nezahraje

Chelsea přišla o postup do finále Ligy mistrů až v nastavení odvetného utkání

LONDÝN Fotbalisté Chelsea přišli ve třetí minutě nastaveného času již o takřka jistý postup do finále Ligy mistrů...

V odvetném semifinálovém utkání proti Barceloně vedli od deváté minuty po krásném Essienově voleji 1:0, posledních 24 minut navíc hráli přesilovku po Abidalově vyloučení, ale v samém závěru vyrovnal z první nebezpečné střely na brankáře Petra Čecha Iniesta.

Po domácí remíze 0:0 si tak 27. května zahrají římské finále s obhájcem titulu Manchesterem United Katalánci.

Sudí unikl inzultaci Hráči Chelsea se po utkání pořádně zlobili na norského sudího Övreba za to, že je připravil o několik penalt. V jednu chvíli se zdálo, že dokonce dojde k jeho inzultaci.

Jako by hostující trenér Pep Guardiola neměl dost problémů se složením stoperské dvojice, ve které scházeli Puyol s Márquezem. Rozpadlo se mu i ofenzivní trio Messi, Etoúo, Henry, neboť poslední jmenovaný nestihl doléčit zraněné koleno. Jeho místo v útoku zaujal Iniesta a v záloze nastoupil Keita.

Kreativita barcelonské hry změnami v sestavě viditelně trpěla. Chelsea od úvodu s přehledem zachytávala obávané kombinace hostů a sama se snažila o mnohem ofenzivnější pojetí než před týdnem. Ve třetí minutě měla ještě Barcelona štěstí, že Drogba špatně zpracoval balon, ale v deváté minutě už domácí vedli. Diváky rozjásal Essien a jeho úchvatný volej z 25 metrů, který s tečí břevna zaplul do sítě.

Chelsea působila daleko svěžejším a kompaktnějším dojmem a Čech byl prakticky bez práce.

Odpuštěné penalty Deset minut před koncem sudí přehlédl snad již třetí téměř jasnou, poté co Piqué zahrál rukou ve vápně. A když už Chelsea vyhlížela závěrečné oslavy, zmrazil stadion Iniesta, jenž ve třetí minutě nastavení po Essienově chybě překonal Čecha. Po posledním závaru Ballackova rána znovu zasáhla ruku jednoho z bránících hráčů, ale Övrebö rozpažil. Po závěrečném hvizdu schytal od rozčilených domácích fotbalistů spršku nadávek.

Chelsea 1 FC Barcelona 1

Branky: 9. Essien – 90.+3 Iniesta. Rozhodčí: Övrebö – Holen, Nebben (všichni Nor.). ŽK: Essien, Alex – Alves, Eto’o. ČK: 66. Abidal (Barcelona). Diváci: 40 000. Poločas: 1:0. První zápas 0:0, postoupila Barcelona. Chelsea: Čech – Bosingwa, Alex, Terry, A. Cole – Anelka, Lampard, Essien, Ballack, Malouda – Drogba (72. Belletti). Barcelona: Valdés – Alves, Touré, Piqué, Abidal – Xavi, Busquets (85. Krkic), Keita – Messi, Iniesta (90. Gudjohnsen), Eto’o (90. Sylvinho).