Čekání pokračuje. Rosický pohár s Arsenalem nevyhrál

LONDÝN Arsenal nevyužil možnost ukončit šestileté čekání na trofej. Tým českého reprezentanta Tomáše Rosického podlehl ve finále Ligového poháru 1:2 Birminghamu, v jehož sestavě nechyběl fotbalista Martin Jiránek. Birmingham tak získal první trofej od roku 1963, kdy ovládl stejnou soutěž.

Ve Wembley rozhodla chyba mladého brankáře Szczesného v předposlední minutě. Ten se nedomluvil se stoperem Koscielným, čehož využil střídající Martins. Birmingham překvapivým vítězstvím ukončil jedenácti zápasovou sérii Arsenalu bez porážky.

Arsenal se naposledy z trofeje radoval v roce 2005, kdy vyhrál slavnější Anglický pohár. Tentokrát měl druhý tým anglické ligy podle papírových předpokladů čekání ukončit, ale šestnáctý celek Premier League se ukázal jako těžký soupeř. Birmingham se ujal vedení zásluhou srbského dlouhána Žigiče, který po rohu hlavičkoval zády k brance mimo dosah gólmana Szczesného. Kanonýři ale vyrovnali ještě v první půli.

Po změně stran se do dvou šancí dostal i Rosický, který nastoupil s kapitánskou páskou místo zraněného Fábregase, ale především při pokusu tečovat míč patičkou ho skvěle vychytal brankář Foster. Rosického tak může těšit pouze fakt, že prý dostane v létě možnost prodloužit své působení v Arsenalu. Vzhledem k věku mu kouč Arséne Wenger údajně nabídne novou střednědobou smlouvu.