Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Ceny MTV ve znamení Ameriky

Česko

Nejlepší zpěvačkou byla vyhlášena Lady Gaga, globální hudební ikonou se stali legendární Bon Jovi. MADRID Nedělnímu předávání Evropských hudebních cen (EMA) televizní stanice MTV vévodili američtí umělci. Cenu obdržely zpěvačky Lady Gaga, Katy Perryová a Kesha, oceněna byla také legendární rocková skupina Bon Jovi.

Vyhlášení cen se letos konalo v Madridu a živě na něm vystoupila například kolumbijská zpěvačka Shakira, američtí zpěváci Kid Rock a idol mnoha teenagerů, zpěvačka Miley Cyrusová nebo nashvillská skupina Kings of Leon. Lady Gaga získala tři ocenění – jako nejlepší zpěvačka, za nejlepší píseň i za nejlepší popový počin. Za udělení cen poděkovala extravagantní zpěvačka z Budapešti, kde je v těchto dnech na turné. Katy Perryová, která na ceremoniálu vystoupila oděna do elastické blyštivé kombinézy, získala ocenění za nejlepší videoklip za video k písni California Gurls. Jako objev letošního roku byla oceněna další Američanka Kesha, nejlepší alternativní kapelou se stali Paramore a skupina Bon Jovi byla vyhlášena globální hudební ikonou.

„Díky za to, že jste z nás učinili ikony,“ řekl nadšenému madridskému publiku zpěvák kapely Jon Bon Jovi. „Chci poděkovat všem z MTV za tuto neuvěřitelnou jízdu, která trvá již čtvrt století,“ dodal. Bubeník Tico Torres poté poděkoval divákům i ve španělštině, čímž si vysloužil nadšené ovace.

K dalším hudebním hvězdám, které vystoupily na jevišti madridského multifunkčního centra Caja Mágica, patří zpěvák Kid Rock, numetaloví Linkin Park nebo karibská kráska Rihanna.

Americkou nadvládu vítězů prolomil až šestnáctiletý Kanaďan Justin Bieber, který si i přes konkurenci ostřílených raperů Eminema, Kanyeho Westa nebo Ushera odnesl cenu v kategorii nejlepší zpěvák. Získal také cenu jako skokan roku. Také Linkin Park si odnesli cenu – za nejlepší koncert. Nejlepším evropským umělcem byl vyhlášen italský zpěvák Marco Mengoni a mezi Španěly vyhrál zpěvák Enrique Iglesias. Cena za nejlepší vystoupení na jevišti připadla skupině Tokio Hotel.

Cenu za nejlepší rockové video získala americká skupina Jackass 3-D, která se proslavila bláznivými a kaskadérskými kousky. Legrácky skupiny Jackass se začaly objevovat jako krátké epizody na televizní stanici MTV. Ve filmu si například jeden člen skupiny nechá vytrhnout zub tak, že ho přiváže za luxusní auto. Vrcholným kouskem je vystřelení záchodové buňky do vzduchu, když v ní někdo sedí.

Slavnostním večerem provázela americká herečka Eva Longoriová, která je známá ze seriálu Zoufalé manželky. Longoriová okouzlila publikum neustálým obměňováním svého šatníku i narážkami na své hispánské kořeny.

Autor: