Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Štáb České televize v USA přepadli. Mířili nám na hlavu a na břicho, líčí reportér

ilustrační snímek foto: ČTK

Štáb České televize (ČT) během natáčení v americkém San Francisku přepadli a okradli. Podle zástupce šéfredaktora ČT Martina Řezníčka jsou reportéři v pořádku. Štáb je v kalifornském městě kvůli nadcházející schůzce prezidenta Joea Bidena s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Hodnota ukradeného vybavení je 414 tisíc korun.
  7:30aktualizováno  8:30

Přepadení se odehrálo v neděli před slavným knihkupectvím City Lights Bookstore, uvedl v pondělí deník The San Francisco Standard. Jde o zahraničního zpravodaje ČT v USA Bohumila Vostala a kameramana Milana Noska. „Mému kameramanovi mířili pistolí na břicho, mně na hlavu,“ popsal zahraniční zpravodaj ČT v USA Bohumil Vostal dramatické chvíle.

Podle deníku členové štábu policii sdělili, že z auta vystoupili tři ozbrojení lidé a donutili je odevzdat vybavení. Trojice následně uprchla svým vozem.

Sanfranciská policie v prohlášení uvedla, že případ vyšetřuje oddělení loupeží. Hodnota ukradeného vybavení činí 18 tisíc dolarů (414 tisíc korun).

„Oba jsou v pořádku a s náhradní technikou pokračují v práci,“ uvedl k incidentu v pondělí večer Řezníček na sociální síti X. Vostal později poděkoval za podporu a sdělil, že štáb je v San Francisku kvůli středeční schůzce Bidena se Si Ťin-pchingem.

Podle deníku vrhá případ špatné světlo na San Francisko, které se už tak potýká s negativní publicitou v souvislosti s kriminalitou, bezdomovectvím a užíváním drog.

V posledních letech byli ve městě okradeni i jiní novináři, včetně štábu televize CNN, kterému v březnu před radnicí vykradli auto při natáčení reportáže o zločinnosti v San Francisku, připomíná list.

Autoři: ,