Středa 5. června 2024, svátek má Dobroslav

jen za 89 Kč/měsíc

České Budějovice 1:0 SIAD Most

Branka: 87. Homoláč. Rozhodčí: Kovařík - Wilczek, Vysloužil. ŽK: Homoláč, Jungr - Prášil, V. Mendy. Diváci: 3377. Poločas: 0:0.

Č. Budějovice: Kučera - Peroutka (79. Adamec), Horejš, Homoláč, Žižka - Plocek, Vozábal (62. Jungr), Hílek, Černý - Mrkvička (46. Stráský), Radzinevičius.

Most: Svoboda - Prášil, Webster, Hainault, Škoda - Da Silva, Schut, Pilař (78. V. Mendy), Trubila (62. Onyango) - Bogdanov (82. Loos), Holenda.

Až ve čtvrtém utkání na trenérské lavičce Českých Budějovic oslavil František Straka první výhru. Jihočeši si připsali vítězství po šesti utkáních, naopak hosté protáhli své čekání na výhru už na čtrnáct zápasů a v tabulce zůstávají poslední. Důležitost duelu dvou týmů ze dna tabulky evidentně svazovala hráčům nohy, a tak se spoře zaplněné ochozy nudily. A jestliže úvodní dějství nabídlo alespoň náznak šancí, druhá polovina utkání jasně demonstrovala, proč Most i České Budějovice uzavírají tabulku. Jindy impulzivní Straka jen mlčky a bezmocně postával u lavičky a spolu se svými hráči byl nucen poslouchat povzdechy znechucených diváků. Jihočeši se z letargie probudili až pět minut před koncem. Hílek po závaru už zvedal ruce, ale Svoboda fantasticky vytěsnil míč z horního růžku. Z následného rohu v 87. minutě ale už Dynamo ukončilo trápení: v obrovském zmatku v šestnáctce se nejlépe zorientoval stoper Homoláč.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

František Straka (Č. Budějovice): „Na hráčích byla vidět ohromná víra to zlomit, a to je nejdůležitější.“

Robert Žák (Most): „Dost nám chyběl Toleski. Je to bombarďák, když se dostane do šance, tak góla prostě dá.“