Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Cestování po Českém Švýcarsku bude jednodušší, autobusy mají nové trasy

Turisté u Pravčické brány foto: Lánský TomášMAFRA

Dopravní společnost Ústeckého kraje připravila pro nadcházející sezonu lepší spojení a propojení nejvyhledávanějších turistických cílů v oblasti Českého Švýcarska. Cestování po národním parku bude pro turisty jednodušší.
  16:02

Autobusová linka 441 bude nově jezdit na trase Česká Kamenice - Růžová - Janov - Hřensko - Mezní Louka - Mezná v převážně hodinovém intervalu. „O změnu kraj požádala Destinační agentura České Švýcarsko, která eviduje požadavky turistů a sleduje využití jednotlivých spojů v rámci turistické sezony. Nová trasa by měla zlepšit dostupnost oblíbených cílů v národním parku,“ uvedl Ondřej Nitsch z tiskového oddělení krajského úřadu.

Změn se dočká i linka 435, jež nově pojede po trase Mezná - Mezní Louka - Hřensko - Schmilka v hodinových intervalech. Umožní přestupy na linku 434 ve směru od Schmilky na Jetřichovice a Krásnou Lípu.

„Základní linkou národního parku zůstává autobus 434 Děčín - Hřensko - Jetřichovice - Chřibská - Krásná Lípa, která se téměř nezmění. Pouze k ní přibude nové přestupní místo na zastávce Hřensko-střed,“ dodal Nitsch.

Další spoj, kterým budou moci návštěvníci národního parku jezdit, má číslo 438 a bude ho možné využít na trase Děčín - Hřensko - Mezní Louka - Mezná. Tím doplní trasu 434. „Spoje mezi Děčínem a Mezní Loukou tak budou jezdit v půlhodinovém intervalu,“ popsal Nitsch.

Turistické linky začnou nejen v národním parku, ale v celém regionu jezdit na Velký pátek 29. března. „Uvedené autobusové spoje pojedou každý víkend a během státních svátků. O letních prázdninách pak budou k dispozici i ve všední dny,“ podotkl Nitsch.

Video z ledna 2023, kdy odborníci na výškové práce uvolnili dvacetitunový skalní masiv, jehož možné zřícení ohrožovalo cestu k Pravčické bráně v Českém Švýcarsku:

17. ledna 2023

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...