Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Českem se přehnala silná bouře. Lámala stromy, zatopila sklepy

Česko

  17:34aktualizováno  19:58
TRUTNOV - Trutnovsko a Náchodsko v pondělí odpoledne zasáhla bouře s přívalovým deštěm a silným větrem. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a větví. V Trutnově po přívalovém dešti čerpali vodu ze sklepů objektu bývalého obchodního domu Máj a sousední provozovny. Bouře se obešla bez zranění. Prudké bouřky se přehnaly i přes Vysočinu.

Odstraňování spadlých stromů. foto: ČTK

Stromy na silnici na Trutnovsku popadaly v Chvalči, Dolní Kalné, Bohuslavicích nad Úpou, Dolní Olešnici a Trutnově. Na Náchodsku měli hasiči nejvíce práce s popadanými stromy v okolí Police a Teplic nad Metují. V Teplicích u vlakového nádraží spadl strom do elektrického vedení.

Prudké bouřky se přehnaly i přes Vysočinu, lámaly stromy a voda z přívalových dešťů někde vytopila sklepy. Hasiči měli v celém kraji asi tři desítky výjezdů, nejčastěji zasahovali na Jihlavsku a na Třebíčsku. U Uhřínova na Žďársku spadl strom na auto, posádka se podle prvních informací dostala ven bez vážnějších zranění. V této obce byly také odstraňovány nebezpečné vývraty v areálu dětského letního tábora, řekla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

První potíže byly hlášeny kolem 15:45. Na Jihlavsku stejně jako na Třebíčsku hasiči do 19:00 zasahovali na deseti místech. V Moravských Budějovicích na Třebíčsku se musela čerpat voda ze sklepů v pěti ulicích.

"Teklo to tady hodně, i nám nateklo do domu. Padaly taky kroupy, velké byly asi centimetr a půl," popsal starosta města Vlastimil Bařinka. Dodal, že škody ve městě teprve zjišťuje.

V okrese Žďár nad Sázavou se odpoledne staly čtyři vážnější události. U Uhřínova popadaly stromy v úseku dlouhém asi 150 metrů ve směru na Horní Heřmanice. Nejméně zatím bouřky škodily na Havlíčkobrodsku a na Pelhřimovsku.

Během noci na úterý bude fronta postupovat dále na Moravu a do Slezska

Autoři: ,

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...