Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Česko

Sedm mrtvých za den. Doprava v Česku dlouho nezaznamenala tolik tragédií

U Karviné se střetl vlak s kamionem. Strojvedoucí srážku nepřežil. (24. ledna 2024) foto: Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje

Se sedmi mrtvými při dopravních nehodách je čtvrtá lednová středa nejtragičtějším dnem za skoro čtyři a čtvrt roku. Více lidí než dnes, a to osm, zemřelo naposled 11. listopadu 2019. Vyplývá to z měsíčních statistik na webu dopravní policie.
  22:02

V loňském roce bylo denním maximem při dopravních nehodách pět mrtvých. Takto tragickou bilanci mělo loni sedm dní, naposledy 13. listopad.

V roce 2022 zemřelo v důsledku havárií za jeden den nejvýše šest lidí, stejně jako tomu bylo v roce 2020. Pět obětí nehod bylo denním maximem v roce 2021.

Podrobněji zde:

Dnešní série nehod začala ranní srážkou dvou osobních aut na silnici I/50 u Kunovic na Uherskohradišťsku. Střet nepřežila řidička jednoho z aut, řidič druhého vozidla skončil se zraněním v nemocnici.

Zhruba kolem 05:40 najel na železničním přejezdu u Dolní Lutyně na Karvinsku rychlík do kamionu. Strojvedoucí vlaku zemřel, zranění utrpělo 20 cestujících.

V obci Lavice na Jičínsku srazilo ráno osobní auto chodce. Jednatřicetiletý muž na místě svým zraněním podlehl.

Čtvrtou obětí dnešních nehod byl řidič kamionu, který nedobrzdil při dojíždění do kolony na 162. kilometru u Velké Bíteše na Žďársku. Narazil do kamionu, který byl před ním.

Tři oběti si vyžádala večerní nehoda dodávky a kamionu na 208. kilometru dálnice D1 u Brna. V dodávce zemřela podle policie trojice cizinců.

Autoři: ,