Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chtěli jsme se důstojně rozloučit

Česko

PRAHA Naposledy se blýskl hattrickem před jedenácti lety do sítě Chelsea, když ještě hrál za Liverpool. Teď se Patrik Berger (35) dočkal i v domácí fotbalové lize.

Sparťanský kapitán měl třemi výstavními dělovkami klíčový podíl na drtivé výhře nad Kladnem. „Třikrát jsem vystřelil a všechno mi spadlo do brány. Měl jsem jenom štěstí,“ opakoval skromně.

* Proč jste se takhle trefil až v posledním letošním utkání?

V minulých zápasech jsem to zkoušel, ale nevycházelo to. Bylo štěstí, že to tam padlo zrovna teď. Fotbal takový bývá. Nedařilo se. Občas má prostě člověk spoustu šancí a gól prostě nedá.

* Je to pro vás alespoň částečná náplast po nevydařeném podzimu?

Je velice důležité, že máme tři body. Podzim jsme neměli dobrý a chtěli jsme ho alespoň o něco lépe zakončit. Vyhráli jsme a rozloučili se pěti góly. Na pauzu už se ale všichni těšíme.

* Byl to váš nejlepší zápas v dresu Sparty?

Podzim mi moc nevyšel a já to samozřejmě vím, ale neberu to tak. Důležité je, abychom sbírali body a hráli jako tým. Je sice hezké, že jsem dal tři góly, ale nejdůležitější je samotné vítězství.

* Bude po takovém vítězství zimní pauza příjemnější?

Na pauzu už jsme všichni čekali, protože nám nezbylo moc sebevědomí. Pětkrát jsme v lize prohráli a to je strašně moc. Chtěli jsme se důstojně rozloučit, aby z nás fanoušci měli lepší pocit. A hlavně abychom měli dobrý pocit sami ze sebe, což výjimečně mít můžeme. Teď si musíme odpočinout.

* Pomohl vám návrat Tomáše Řepky do středu obrany?

Většinu podzimu hodně chyběl. Přece jen je to osobnost. Hraje důrazně, neprohrává hlavičkové souboje a je v obraně hodně znát. Ano, díky němu se nám k tomu zápasu přistupovalo lépe.

* Máte už nějaké vysvětlení pro trápení Sparty na podzim?

Kdybych to věděl, tak vám to rád řeknu. Je znát, že si tým nevěří. Po tom týdnu, kdy jsme prohráli derby a vypadli z Poháru UEFA, jsme se z krize už nevyhrabali. Herně nemůžeme podzim hodnotit pozitivně. Všechno špatné je ale k něčemu dobré. Musíme se poučit. Ale je pravda, že cíle, které byly před sezonou, už jsou úplně pasé.

* Co se ve Spartě bude dít v zimní přestávce?

To nedokážu odhadnout.

* Je v kabině cítit nervozita?

To je záležitost vedení klubu. Tak to chodí. Když je přestupový termín, hráči přicházejí a odcházejí. To je ve fotbale normální.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...