Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Chystají rvačku v hospodě. Jako od Lady

Česko

PŘÍKAZY Hospodskou rvačku inspirovanou jedním z nejslavnějších obrazů Josefa Lady chystají v Hanáckém skanzenu v Příkazích na Olomoucku. Happening utvoří pomyslnou tečku za olomouckou výstavou v Muzeu umění, kde vystavují právě dílo známého malíře.

Ředitel skanzenu Vilém Švec řekl, že do Příkaz je nutné přijít příští sobotu 24. ledna v dobovém oblečení a na happening je nezbytné se předem přihlásit. „Přihlášky jsou nutné vzhledem k omezeným prostorám. Živé obrazy budou aranžovány vždy po hodině,“ uvedl Švec. Rvačku bude právě podle slavného Ladova obrazu režírovat David Hrbek z olomouckého Muzea umění.

„Pro rekonstrukci rvačky využijeme jednu z místností hlavní usedlosti skanzenu. V příkazském areálu sice není tak velký sál jako na Ladově obrazu, ale atmosféra je tam skutečně ladovská,“ prohlásil Hrbek. Rvačku pětkrát zvěční fotograf Muzea umění, vždy v celou hodinu. Její účastníci pak obdrží snímky neladovským, ale efektivním způsobem – prostřednictvím elektronické pošty.

Happening v Hanáckém skanzenu bude derniérou výstavy Josefa Lady v olomouckém Muzeu umění. Ta skončí o den později, v neděli 25. ledna.

Celkem 177 originálních obrazů, kreseb, ilustrací a karikatur si tam od 20. listopadu zatím prohlédlo přibližně devatenáct tisíc lidí, což je návštěvnický rekord muzea.

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!