Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Cisterna se žebříkem vzbudila rozruch u pardubické věznice. Řidič útěk neplánoval

Česko

  16:23
PARDUBICE - Kuriózní případ řešili ve středu strážníci v Pardubicích. V těsné blízkosti zdi tamní věznice totiž zaparkovala cisterna s žebříkem, která vyvolala obavu, že by mohlo dojít k útěku vězňů. Nakonec se ukázalo, že nešlo o nic nekalého. Řidič přesto dostal pokutu, za špatné parkování.

Cisterna zaparkovaná u zdi pardubické věznice. foto: Městská policie Pardubice

K incidentu došlo v pardubické ulici Věry Junkové.  „Strážníci přijali oznámení na cisternu, kterou řidič zaparkoval u zdi věznice. Takovéto parkování způsobilo zcela reálnou obavu, že by nákladní vozidlo mohlo být použito k útěku vězňů,“ popsala událost mluvčí tamní městské policie Lenka Uskobová s tím, že žebřík na cisterně byl blízko obvodové zdi věznice.

Strážníci, kteří na místo dorazili, podle jejích slov ovšem později zjistili, že se jednalo o nedorozumění. „O připravený útěk se nejednalo. Řidič si jen neuvědomil, na jakém místě stojí,“ doplnila mluvčí.

Přesto nezůstal bez úhony. Za porušení silničního zákona mu byla na místě udělena pokuta 500 korun, neboť parkoval na chodníku.

Místo, kde byla v Pardubicích zaparkovaná cisterna.

Místo, kde byla v Pardubicích zaparkovaná cisterna.

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...