Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Rakušan podrazil Piráty i premiéra, je posedlý dezinformacemi, tvrdí Babiš

Česko

  11:25
Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan v pondělí večer odstartoval turné po českých městech zvané Debata bez cenzury. „Sám ji přitom zavádí a vyšetřuje lidi za názor, je to marketing,“ tvrdí o turné předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. Rakušan podle něj „podrazil“ v posledních volbách Piráty, a nedávno zveřejněným videem i premiéra Petra Fialu (ODS).

„My máme premiéra, který je neschopný, a který lže. Ale máme taky Rakušana, který je všehoschopný,“ řekl Babiš v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Rakušan podle něj podrazil Piráty už v posledních sněmovních volbách, když se nechal vykroužkovat, a nejnovějším videem útočí i na premiéra. „Podrazil celou vládu, premiéra i ODS. Rakušan je nebezpečný, je to předseda organizovaného zločinu STAN,“ uvedl Babiš.

„On nechce voliče z hospody, on přímo útočí na premiéra a chce mu sebrat voliče. TOP 09 dorazil Miroslav Kalousek, KDU-ČSL je mimo,“ doplnil předseda opozičního hnutí ANO, podle nějž Rakušan zaváděl cenzuru, vyšetřoval lidi za názor, a teď se tváří „růžově“.

Spolu se zahájením turné totiž Starostové a nezávislí (STAN) změnili svou grafickou prezentaci. Novým vizuálům vévodí růžová barva doplněná žlutými prvky. Změnilo se také logo, celý název hnutí vystřídalo pouze označení Starostové s dovětkem „staráme se o lidi“.

„Pánové, tohle nebylo dobrý. Lidi na nás koukají a vůbec nerozumí, co děláme. Zbytečně taktizujeme. Hrajeme při zdi. Důvěru mnohých jsme zklamali, jen abychom zůstali ve hře,“ říká ve zveřejněném videu Rakušan. Ve Sněmovně poté zdůraznil, že video nebylo útokem na premiéra. „Byl to důkaz vlastní sebereflexe,“ řekl. S premiérem o videu podle svých slov hovořil.

Autor: