Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: balení ministrů i favorit na Kalouskova nástupce

Česko

  20:33
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Ministr financí Miroslav Kalousek. foto: MAFRA - Jan Zatorsky

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Armáda zaručila Egypťanům právo shromažďovat se. V Káhiře zemřeli 3 lidé

Nejméně šest lidí přišlo o život při násilných incidentech v Egyptě. Při přestřelce mezi egyptskou armádou a demonstrujícími příznivci svrženého prezidenta Muhammada Mursího v Káhiře zemřeli nejméně tři lidé. Armáda ale střelbu ostrou municí popřela. Na Sinajském poloostrově následně zřejmě islámští radikálové zastřelili dva policisty.

ČTĚTE VÍCE:

Jan Pavel II. bude prohlášen za svatého, rozhodl papež František

Papež František v pátek rozhodl o příští kanonizaci svých předchůdců Jana Pavla II. a Jana XXIII. Znamená to, že budou prohlášeni za svaté během ceremonie, jejíž datum ještě není určeno.

ČTĚTE VÍCE:

Ministrem životního prostředí v Rusnokově vládě bude Podivínský

Ministrem životního prostředí ve vládě Jiřího Rusnoka bude dosavadní náměstek ministra Tomáš Podivínský (43). Novinářům to dnes u Kramářovy vily řekl premiér Rusnok. V úřednické vládě zbývá obsadit už jen post ministra financí. Rusnok uvedl, že kandidáty má a jméno oznámí v pondělí dopoledne.

ČTĚTE VÍCE

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Oslava na Hluboké u kmotra? Stovky hostů, nikomu však do řeči nebylo

Ačkoli politici oslovení serverem Lidovky.cz tvrdili, že oslava 60. narozenin "knížete z Hluboké" Pavla Dlouhého (ODS) není žádnou schůzkou vlivných ani megalomanskou akcí, komentovat jména hostů, ani její průběh nikdo nechtěl. "Považuji váš zájem za pražskou obsesi Dlouhým," řekl serveru Lidovky.cz Hlubocký starosta Tomáš Jirsa (ODS).

ČTĚTE VÍCE:

Ministerské stěhování v plném proudu. Odnáší se víno, sochy i karikatury

Kabinet Petra Nečase si musí zabalit. A to doslova. Spolu s koncem ministrů na jejich rezortech přichází na řadu krabice a lepící páska. Co nechají odcházející ministři svým nástupcům a co si odvezou domů?

ČTĚTE VÍCE:

Jestli mi chutná české pivo? To si sakra pište, říká studentka z Panamy

Musí to být netradiční podívaná: mladá panamská studentka pochutnávající si na svíčkové s knedlíkem a popíjející české pivo. Sama Azyabeth Garcia přiznává, že si na tradiční kuchyni musela zvykat, ale teď už si ji zamilovala. Stejně tak českou historii, architekturu a hlavní město.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Nejškodlivější jídlo ve fast foodu? Smažené rybí maso

V těstíčku smažené rybí maso vybrala americká skupina hájící práva spotřebitelů za nejhorší jídlo podávané v restauraci v USA. Zasloužila se o to především skutečnost, že jediná porce tohoto pokrmu obsahuje škodlivé nasycené tuky v množství, které by vystačilo na dva týdny.

ČTĚTE VÍCE:

Rozmarný červenec podle CZECHDESIGNU: dortíky i letní móda

Dort nejlepší i nejstarší, sluneční lázně, letní móda i česká designová snídaně v Gruzii. Neziskovka CZECHDESIGN svými červencovými tipy dokazuje, že léto bude nabité, i když si výstavy vezmou dovolenou.

ČTĚTE VÍCE:

 

Čtenáři serveru Lidovky.cz věří, že ministrem financí bude Fischer

Martin Jahn, případně Jan Fischer. Pokud by se měl nový premiér Jiří Rusnok rozhodovat podle čtenářů serveru Lidovky.cz, povolal by do vlády na ministerstvo financí jednoho z těchto dvou odborníků.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!