Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: boje na Ukrajině a kostlivci ministerstva financí

USA

  19:12
Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Miroslav Kalousek foto: © ČTKČeská pozice

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Ohrožuje nás fašistická hydra živená a řízená USA, tvrdí povstalci z Ukrajiny
S žádostí o okamžitou pomoc v boji s "šířením hnědého moru" na východě Ukrajiny se ve čtvrtek na světové společenství obrátilo vedení povstaleckých "lidových republik" v Doněcké a Luhanské oblasti. Autoři výzvy zveřejněné na stránkách luhanských povstalců varují, že konfrontace na Ukrajině může vést k nové světové válce.

ČTĚTE VÍCE

 
Povstalci sestřelili armádní vrtulník, 14 mrtvých včetně generála, zní ze Slavjansku
Úřadující ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov potvrdil, že proruští separatisté ve čtrvtek sestřelili na východě země ukrajinský vojenský vrtulník. Podle jeho slov všech 14 osob na palubě přišlo o život, včetně jednoho generála.

ČTĚTE VÍCE

 
Praha uzavře náplavky, záplavy na Jesenicku způsobily škody za desítky milionů
Praha kvůli stoupající Vltavě odpoledne preventivně uzavře náplavky. Nepřístupné budou břehy řeky v Praze 1 a 2 od nábřeží Ludvíka Svobody po Výtoň a v Praze 5 na dvou sjezdech u loděnice nad Palackého mostem. Jesenicko a Plzeňsko se vzpamatovává z lokálních záplav, které je postihly ve středu a v noci na dnešek. Hladiny tamních řek pozvolna klesají a podle meteorologů by se už neměly dramaticky zvedat.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Další kostlivci na financích: ve skladu se válely notebooky za miliony
Po přebytečných tiskárnách a nákupech stejných věcí za diametrálně odlišné ceny ukazuje audit na ministerstvu financí na další podivné hospodaření správce státní kasy. Čtvrt roku v jeho skladu leželo bez povšimnutí 85 notebooků za miliony korun.

ČTĚTE VÍCE

 
Věci veřejné už nevzkřísíme, zní ze strany. Krásný výsledek, hodnotí volby John
Zklamání a skepse. Vedení kdysi vládní strany Věci veřejné výsledek eurovoleb zaskočil. Dostali 7000 hlasů, což v přepočtu znamená zisk necelého půl procenta. Ve straně otevřeně padají věty, že se důvěra voličů nenávratně ztratila. Lídra eurokandidátky Radka Johna se ale drží optimismus. Vlastní interpretací výsledků dopadl vlastně ještě lépe, než vítěz kroužkování Jiří Pospíšil.

ČTĚTE VÍCE

Kalousek: Já musel snižovat deficity, teď na financích počítají tiskárny
Úkolem ministra financí není počítat tiskárny, reagoval Miroslav Kalousek (TOP 09) na výsledek auditu, podle kterého se za jeho úřadování nakoupilo na financích zbytečně moc tiskáren. Desítky jich tam od roku 2008 stojí bez využití.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Jsem chaotik a mám přemíru emocí, přiznává hvězda seriálů Vagnerová
Z rolí policistky nebo rovnou vražedkyně se právě přehoupla do úloh plných rozvernosti. Hana Vagnerová hraje v novém experimentálním filmu Hany a za pár dnů v komedii Jana Hřebejka Zakázané uvolnění. Dlouho prý nevěděla, co chce, ale říká, že konečně už v tom má jasno.

ČTĚTE VÍCE

 
V Americe to vypadá jako u nás před čtyřiceti lety, říká Čech
David Miklas odjel do San Francisca na tříměsíční stáž, ačkoli jak sám tvrdí, možná si pobyt prodlouží kvůli práci. V cizině mu nejvíce chybí české pečivo. "V San Franciscu se vás každý na potkání zeptá, jak se máte, většinu lidí už ale nezajímá odpověď. Nedovedu si představit, že by to takto fungovalo v Praze," říká. Server Lidovky.cz přináší další díl seriálu Češi v cizině.

ČTĚTE VÍCE

 
Kvitová na French Open vyhrála, ve 3. kole je po sedmi letech i Šafářová
Petra Kvitová přehrála v odpoledním zápase Novozélanďanku Erakovicovou 6:4, 6:4. Mnohem více práce však měla Lucie Šafářová. Na pařížské antuce sice vedla nad Australankou Dellacquaovou už 6:1 a 5:2, souboj dvou levorukých hráček ale nakonec rozhodoval až třetí set.

ČTĚTE VÍCE

 

Autor: