Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: jako první čte Putin tajné zprávy i jak chránit děti před reklamou

Evropa

  20:00
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Při rybaření se člověk zapotí. Putin si dokonce svlékl tričko. foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Šéf protikorupční policie? ‚V banánové republice sebevražedná pozice’

Během posledních sedmi let se v čele elitního Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality vystřídalo pět ředitelů. Po roce v pátek ohlásil odchod zatím poslední z nich Milan Komárek. Podle analytika nevládní organizace Transparency International Stanislava Beránka totiž čelí šéf protikorupčního útvaru enormnímu tlaku a mluví dokonce o “sebevražedné pozici“.

ČTĚTE:

Finanční správa zabavila v kasinech majetek za miliony. Kvůli dluhům

Pracovníci finanční správy v sobotu ráno zasahovali u provozovatelů loterií a v kasinech na dvou místech v České republice. Jedno z nich se nachází v centru Prahy na Václavském náměstí. Provozovatelé podniků podle mluvčí Generálního finančního ředitelství Jitky Ježkové dluží státu na odvodech z loterií a na přímých a nepřímých daních zhruba dvacet milionů korun.

ČTĚTE:

Izrael souhlasil s prodloužením příměří o další čtyři hodiny

Izrael souhlasil s prodloužením původně dvanáctihodinového humanitárního příměří v Pásmu Gazy o další čtyři hodiny, tedy do půlnoci místního času (23:00 SELČ). Prohlásil to podle agentury AP izraelský ministr mezinárodních vztahů Juval Steinic. Humanitární příměří je určeno k vyhledání a pomoci raněným a doplnění zásob v Pásmu. Prodloužit klid zbraní v Gaze o obnovitelných 24 hodin již dříve během dne na jednání v Paříži navrhli světoví diplomaté.

ČTĚTE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Neusmívá se, nepije a snídá křepelčí vejce. Aneb všední den Vladimira Putina

Budí se pozdě. Snídá krátce po poledni. Na stole musí vždy mít sýr cottage. V oblibě má také křepelčí vejce, která zapíjí ovocným džusem. Řeč je o ruském prezidentovi Vladimiru Putinovi. Americký časopis Newsweek popsal zvyky mocného muže, jenž stojí v čele největší země světa.

ČTĚTE:

Bém chce dirigovat protidrogovou politiku EU, bral by 350 tisíc měsíčně

Bývalý primátor Prahy Pavel Bém usiluje o křeslo evropského protidrogového koordinátora a úspěšně prošel prvním výběrovým kolem. Na lékaře však padá stín velkých pražských kauz.

ČTĚTE:

Češi ztrácí zájem o adopci. Pěstounství je finančně lákavější

Zájem o osvojení dětí z ústavů klesá. Situace vyvrcholila loni, kdy počet žádostí o adopci klesl na desetileté minimum. Podle odborníků na náhradní rodinnou péči za to může hlavně rostoucí obliba pěstounství. Dále také změna legislativy, vysoký věk žadatelů i specifické nároky při výběru dětí.

ČTĚTE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Horolezec Jaroš zdolal napopáté K2 a má „Korunu Himaláje“

Horolezec Radek Jaroš dnes zdolal druhou nejvyšší horu světa K2 a stal se teprve patnáctým člověkem, který vystoupil na všech 14 osmitisícovek světa bez použití kyslíkového přístroje. Vrchol 8611 metrů vysoké hory, která mu jako poslední odolávala, dobyl Jaroš na pátý pokus a zkompletoval jako první Čech "Korunu Himálaje".

ČTĚTE:

Dítě a reklama: máme je nějak chránit?

„Mami, kup to prosím! Pak tam u nás všude vyrostou kytičky úplně nádherně barevný!“ líčil mi pětiletý synek nadšeně v obchodě, zatímco v ruce držel dezinfekci do záchodu. „Ukazovali to v televizi tamhle podívej,“ pokračoval a obrátil se na obrazovku v supermarketu, kde vysílají reklamy.

ČTĚTE:

Sex, vraždy a obžerství. Greenaway veze do Hradiště svůj nový film

Na Letní filmovou školu do Uherského Hradiště přijede slavný režisér Peter Greenaway. Přehlídku svých především výtvarně mimořádně zpracovaných děl doprovodí přednáškou o životě a smrti filmu.

ČTĚTE:

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!