Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Předčasné volby už nejsou tabu i spící sociálka

Česko

  20:30
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Chce přitáhnout pozornost dětí k fyzice. To je motivace Davida Blaina. foto: Andrew BurtonReuters

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Blíží se pád vlády? Lepší než nejistota jsou předčasné volby, říká Stanjura

Pokud se ukáže, že současná vláda nemá ve Sněmovně podporu a nemůže prosazovat svůj program, bude předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura prosazovat uvnitř ODS politickou dohodu na předčasných volbách.

ČTĚTE VÍCE:

Kolaps na D1: po nehodě budou do pondělí uzavřeny levé pruhy

Nehoda čtyř osobních, čtyř nákladních aut a autobusu zhruba na tři hodiny uzavřela dálnici D1 poblíž obce Všechlapy na 43. kilometru ve směru na Brno. Zraněni byli dva lidé. Nehoda pravděpodobně vznikla tak, že z přívěsu za osobním autem vypadla železná trubka, která prorazila nádrž kamionu, z něhož začala unikat nafta.

ČTĚTE VÍCE:

Recese v Řecku je mnohem hlubší, než se předpokládalo

Hospodářská recese v Řecku byla v uplynulých pěti letech ještě hlubší, než se předpokládalo. Vyplývá to z revidovaných údajů řeckého statistického úřadu ELSTAT.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Sociálka nestíhala. Exekutor kvůli tomu prodal důchodkyni byt

Nezvládali platit účty a soud nařídil exekuční srážky z důchodu. Situace, s kterou se od roku 2007 musela vyrovnat už řada českých důchodců. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) nával exekucí nestíhala vyřizovat, a proto v některých případech neposílala stržené peníze exekutorovi, ale shromažďovala je skrytě v depozitu.

ČTĚTE VÍCE:

Co spojuje Klause se Zemanem? Kostlivec ve skříni, říká kníže

Předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga nepřekvapuje, že prezident Václav Klaus v boji o Hrad podpořil Miloše Zemana. Podle něj dvojici spojuje nejen kamarádství z prognostického ústavu, ale především důsledky, které přineslo jejich společné dílo - opoziční smlouva.

ČTĚTE VÍCE:

PŘEHLEDNĚ: Co má Moravskoslezský kraj na misce vah?

Moravskoslezský kraj čeká těžké rozhodování. Pokud se voliči přikloní k boji za lepší životní prostředí, riskují tak odliv továren, které zajišťují pracovní místa v kraji. A těch není zrovna tolik. Špatné klima zase přináší vyšší riziko zdravotních problémů. Nejlepší řešení by přinesl ten, který by dokázal situaci vyvážit ve prospěch obou složek. A navíc zamezil odlivu obyvatel z regionu.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Šílený kousek. V bouři milionu voltů chce vydržet 72 hodin

Iluzionista David Blaine se pustil do dalšího šíleného kousku. Uprostřed New Yorku se v pátek postavil do středu bleskové bouře. Vydržet to chce tři dny. A důvod? Chci v lidech probudit zájem o fyziku, říká.

ČTĚTE VÍCE:

Nestačil vám český design? V UPM si můžete vychutnat ten španělský

Na Designbloku jste mohli srovnat současný český design s tím slovenským a třeba italským, jaká je situace ve Španělsku? Odpověď hledejte na výstavě Bravos, kterou můžete do konce listopadu shlédnout v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze.

ČTĚTE VÍCE:

Kletba z temnot: Dybbuk škodí lidem i filmům

Kupujete-li si na blešáku nějakou pozoruhodnou starožitnost, žádejte k ní i „rodný list“, jinak si můžete docela otrávit život. A pak o tom ještě někdo natočí otravný film, bude se jmenovat třeba Kletba z temnot.

ČTĚTE VÍCE:

Autor: