Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: tajné financování Čuby, vzpoura v ČSA i počítadlo sexu

Česko

  21:08
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Billboardová kampaň Františka Čuby před volbami do Senátu v roce 2014 foto: MAFRA - Zdeněk Němec

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Zločin v kauze volyňských Čechů? Zeman mi předal důkazy, tvrdí Chovanec

Ministerstvo vnitra předá ministerstvu zahraničí všechny dokumenty související s žádostí krajanů na Ukrajině o repatriaci a inspekce ministerstva zahraničí pak prověří, zda zahájí šetření proti pracovníkům velvyslanectví v Kyjevě. Podle mluvčí diplomacie Johany Grohové se na tom domluvili šéfové obou úřadů Milan Chovanec a Lubomír Zaorálek (oba ČSSD). (více čtěte ZDE)

Vedení ČSA začalo rozdávat výpovědi, letušky a stevardi chtějí stávku

České aerolinie začaly s avizovaným propouštěním, manažeři firmy už rozdali první výpovědi. Celkem má v rámci úsporného plánu přijít o místo třetina zaměstnanců ČSA. Většina letušek a stevardů se zároveň v rámci interního hlasování vyslovila pro stávku. (více čtěte ZDE)

Finance pro ANO, doprava pro ČSSD. Koalice dělila kompetence v Praze

Hnutí ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) si na pražském magistrátu rozdělily kompetence v budoucí radě. ANO, které bude mít post primátora, bude mít na starosti například finance a rozpočet, ČSSD dopravu a sociální politiku a Trojkoalice mimo jiné životní prostředí a infrastrukturu. (více čtěte ZDE)

4 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Policie Svobodu za audity neobviní. ‚Postihne ho podle očekávání jiný trest‘

Pro exprimátora Prahy Bohuslava Svobodu je to vítězství pouze na první pohled. Policie odložila trestní oznámení, jemuž čelil kvůli smlouvě s advokátem a novopečeným senátorem Václavem Láskou. Tehdejší primátor ho najal na prošetření vzorku zakázek dopravního podniku. Přestože kriminalisté konstatovali, že pochybil a způsobil Praze více než milionovou škodu, stíhání pro neúčelnost odmítli. (více čtěte ZDE)

Kdo financoval Čubovu ‚obamovskou‘ kampaň? SPO se v tom teď nechce ‚pitvat‘

Strana práv občanů odmítá říct, z čeho byla financovaná volební kampaň jejich novopečeného senátora Františka Čuby. Veřejnost se to prý dozví v zákonné lhůtě. Žádná taková lhůta však neexistuje. Strany pouze musí každoročně do 1. dubna předložit finanční zprávu, v níž se uvádí i jména sponzorů. (více čtěte ZDE)

Poslechněte si rušičku kmotrů. Chrochtá podle algoritmu, pokaždé jinak

Sedíte vedle nich, ale nerozumíte jim. Přestože spolu lidé hovoří, nejsou slyšet žádná slova, jen podivné chrochtání. Server Lidovky.cz vyzkoušel zařízení, které jako ochranu před odposlechy používal i severočeský kmotr Alexandr Novák. Ve výbavě ji však mají i byznysmeni u domlouvání velkých obchodů. (více čtěte ZDE)

Nejnovější vlaky ČD získaly klíčové povolení. Smí vyjet na německé koleje

Nejnovější soupravy Českých drah Railjet získaly v úterý povolení pro cesty do Německa. Vlaky, které zatím vozí pasažéry z Prahy do Vídně, by tak mohly jezdit například do Drážďan a v budoucnu i do Mnichova. (více čtěte ZDE)

4 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Finance pro ANO, doprava pro ČSSD. Koalice dělila kompetence v Praze

Hnutí ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) si na pražském magistrátu rozdělily kompetence v budoucí radě. ANO, které bude mít post primátora, bude mít na starosti například finance a rozpočet, ČSSD dopravu a sociální politiku a Trojkoalice mimo jiné životní prostředí a infrastrukturu. (více čtěte ZDE)

Aplikace měří počet přírazů před orgasmem. Apple ji neschválil

Kolik „šťouchů“ předchází orgasmu? Jak dlouho milostný akt trvá? Uslyší vás sousedé? Češi vyvinuli zábavnou aplikaci Pokin‘, která vám poskytne informace o vaší sexuální aktivitě. (více čtěte ZDE)

Neobarokní překvapení ve Svitávce, luxusní sídlo po rekonstrukci

V některých menších městech a městečkách se skrývají pravé poklady. Procházíte se mezi domky a náhle spatříte luxusní vilu, která spíše připomíná malý zámek. Na takovém místě byste něco podobného rozhodně nečekali. To je i případ obce Svitávka poblíž Boskovic na jižní Moravě. (více čtěte ZDE)

SOUTĚŽ: Jak správně vybrat rybu? Pomůže vám Mořská kuchařka

Ryby a dary moře obsahují mnoho zdraví prospěšných látek, zaslouží si proto pevné místo v našem jídelníčku. Nabídka na českém trhu se stále zvětšuje, takže vybrat si může opravdu každý. Víte ale, jak je správně nakupovat a jak si je doma připravit, abyste co nejlépe zužitkovali zdraví prospěšné látky, které rybí maso obsahuje? (více čtěte ZDE)

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!