Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Co vzkazují osobnosti Obamovi

Blízký východ

  16:23
Barack Obama míří do Česka a Lidovky.cz se ptají známých osobností na to, co by americkému prezidentovi vzkázaly.

Češi posílají své vzkazy Baracku Obamovi. foto: ČTK

Tomáš Hanák - herec a publicista
Tomáš Hanák.Mám obavu, že mnozí z nás ve skrytu duše doufají, že nás spasíte.


Iveta Lutovská - Česká miss
Iveta Lutovská
Návštěvu Prahy si hlavně užijte. Přeji vám hodně volného času, abyste si ji mohl pořádně projít.


Jiří Hromada - bojovník za zrovnoprávnění homosexuálů
Jiří HromadaPravdoláskaři mají zase oporu v silné osobnosti. Přál bych si, abyste vzal na půl úvazku práci u nás na Hradě. A já bych vám na oplátku pomohl s prosazením registrovaného partnerství ve Spojených státech.

Tonya Graves - zpěvačka
Tonya GravesAť se vám tady líbí. Praha i Česko jsou krásné a doufám, že se ještě vrátíte.


Radim Jančura - majitel dopravní společnosti
Radim JančuraJste nadějí, že se ze Spojených států stane opět země, ke které můžeme vzhlížet jako k ideálu. To se v posledních letech rozhodně nedělo.

Lejla Abbasová - mluvčí ministra Kocába
Lejla AbbásováVydržte a snažte se neustoupit tlakům, které na vás jistě všichni budou vyvíjet, a to především při řešení konfliktu na Blízkém východě.

Ludvík Hovorka - lidovecký poslanec
Ludvík Hovorka Měl byste se dočkat omluvy za nešťastná slova českého premiéra Mirka Topolánka, že vaše ekonomické reformy jsou cesta do pekel.

Marek Dalík - přítel premiéra v demisi
Marík DalíkPřál bych vám, aby se vám povedla alespoň zčásti naplnit ty obrovské naděje a očekávání, které jste vyvolal po celém světě. Mám ale obavy, že jsou tak vysoká, že by mohla způsobit rozčarování.

Petr Just - politolog
Petr JustBerte s rezervou výroky českých politiků. Jejich jednání je často velmi  účelové a ne vždy standardní a předvídatelné, jak můžete být zvyklý ze Spojených států. Mnoho věci musíte brát v kontextu české politické kultury, kde vztahy mezi koalicí a opizicí nejsou tak korektní jako ty mezi většinovou  a menšinovou stranou v Kongresu. Ukazuje se to na příkladu, jak se přijímají porážky ve volbách v Česku, ve srovnání s tím, jak přijal prohru váš rival John McCain.

Tomáš Halík - kněz
Tomáš HalíkPřeji vám, aby se vám podařilo vtisknout Americe přívětivější tvář. Také vás prosím, abyste nebyl naivní při jednání s Ruskem, a abyste věřil, že Česká republika - byť se nyní zdá, že se vinou svých politiků řítí do pekel - chce zůstat součástí demokratického světa a spolehlivým přítelem Spojených států.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!