Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

ČSSD obvinila ODS z ničení billboardů

Události

  17:11
PRAHA - Sociální demokraté nepřímo obvinili ODS z toho, že jim dnes v noci v některých regionech zničila a přelepila předvolební billboardy. Jde o několik set plakátů ve Středočeském, Plzeňském a Ústeckém kraji a škoda je prý v řádech statisíců korun.

ODS představila svou kampaň. foto: Stanislav ZbyněkČTK

Volební manažer ODS Jiří Šneberger řekl, že občanští demokraté s tím nemají nic společného a podobný způsob vedení kampaně odsuzují. "Z hesel, kterými byly billboardy přelepeny a která jsou totožná například s hesly použitými exponenty ODS před jednáním květnového sjezdu ČSSD, lze jednoznačně dosledovat jejich původ," uvedl dnes mluvčí ČSSD Zbyněk Rýpar v prohlášení, které má ČTK k dispozici. S odvoláním na právníky napsal, že jde trestný čin poškozování cizí věci.

Rýpar také uvedl, že v Praze se objevily tisíce plakátů s fotografiemi premiéra a předsedy ČSSD Jiřího Paroubka "označené vulgárními výrazy". Na plakátech je například Paroubkova fotografie se sloganem: "Budu pracovat pro vás" a dole je bílá přelepka s vytištěným textem:

"Za kakao z Ghany". Odkazuje to na takzvanou kakaovou aféru bývalého šéfa sociálnědemokratických poslanců Michala Krause, kterou se zabývá policie. Kraus již dříve odešel ze sněmovny a odstoupil i z volební kandidátky.

Šneberger spojování ODS s těmito věcmi odmítl. "Říkám s plnou odpovědností a plnou vážností, že s tím volební štáb (ODS) nemá naprosto nic společného, naprosto nic," prohlásil. Dodal, že netuší, o co jde. Přelepování a ničení plakátů je podle něj  nesmyslné a ten, kdo to udělal, by měl být potrestán.

"My s tím nic společného nemáme," dodal. Rýpar ale za touto akcí vidí právě ODS. "ČSSD vede tvrdou, ale korektní kampaň bez ničení majetku jiných stran. ODS si podobnými útoky definitivně strhla masku údajné slušnosti a její kampaň je za hranicí společenské únosnosti. ODS a její předseda Mirek Topolánek jsou bezradní a neschopní při organizování volební kampaně," napsal mluvčí ČSSD.

Sociální a občanští demokraté se již několik týdnů navzájem obviňují z toho, že si počínají agresivně. Politici ČSSD říkají, že ODS přispívá k vytváření atmosféry nenávisti, občanští demokraté zase ČSSD kritizují mimo jiné za její negativní kampaň pod heslem ODS minus.
Autoři: ,