Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČSSD se chlubí darem předsedy

Česko

PRAHA Jiří Paroubek získal za 100 000 korun dětské tanečníky, kteří chtějí vystupovat na jeho předvolebních mítincích. Ale nebudou.

ČSSD včera na svých webových stránkách zveřejnila dopis Jany Dykastové, ředitelky dětského domova v Krásné Lípě. Paroubkovi v něm děkuje za finanční dar, který dětskému domovu zaslal prostřednictvím deníku Aha!. Jedná se o polovinu sumy, kterou bulvární deník manželům Paroubkovým zaplatil za exkluzivní fotografie jejich čerstvě narozené dcery Margarity. Zbylých 100 000 Paroubek věnoval dvěma SOS vesničkám.

Krásná Lípa je součástí Ústeckého kraje, což je shodou okolností region, kde bude předák ČSSD kandidovat v květnových volbách.

Ředitelka domova použije dar na „rekreaci dětí“. Paroubkovi jménem dětí poděkovala a malé „Margaretce“ popřála milující rodiče. „Žádné botičky od Diora (mimochodem jsem je koupila svému vnoučkovi u příležitosti narození také) malé dítě šťastným neudělá, to víme hlavně my, pracovníci dětského domova,“ napsala Paroubkovi Dykastová. Narážela tak na aféru, kterou z garderoby Paroubkovy dcery učinila na jedné straně bulvární média, na druhé straně i sama ČSSD, když Petr Dimun, vedoucí PR sekce strany, referování o botkách módní firmy označil za „útok na nejnižší pudy lidí“.

Dykastová chce Paroubkovi dobrodiní oplatit. „Nabízíme Vám na předvolební mítinky v rámci Ústeckého kraje vystoupení našich dětí. Jde o brazilský tanec šesti dětí,“ napsala ředitelka. ČSSD však tento návrh s díky odmítá. „Nabídky dětí si vážíme, na klasických politických mítincích ji však nevyužijeme. Naše pomoc jim totiž s politikou nesouvisí,“ sdělil LN tiskový mluvčí strany Ondřej Macura.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...