Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČT mění kulturu. Má být „živější“

Česko

PRAHA Česká televize (ČT) zruší samostatnou kulturní redakci a začlení ji do domácího zpravodajství, kterou řídí Ondřej Neumann. Uvedl to server Týden.cz s odvoláním na ředitele zpravodajství ČT Milana Fridricha a šéfredaktora Michala Petrova.

Dlouholetý šéf kulturní redakce Otakar Svoboda zůstává redaktorem a moderátorem kultury na programu ČT 24.

Podle Fridricha kulturní rubrika ČT přestala plnit svou funkci, pokulhávala a zaostávala: „Ve stavu, v jakém dosud byla, postrádala smysl. Kulturní zpravodajství veřejnoprávní televize by mělo nabízet mnohem širší záběr než pouze vernisáže, knižní a filmové novinky.“

V programu podle něj dlouhodobě chyběla témata z populární kultury. Kulturní zpravodajství by se mělo víc věnovat například designu, architektuře či internetu a zachycovat trendy, kterými žijí mladí lidé, míní Fridrich.

Podle serveru se šéfům ČT nedařilo kulturní oddělení přimět k většímu zájmu o podobné věci, proto se odhodlali k radikálnímu řezu.

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...