Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čtrnáctiletá dívka chodila za školu. Aby kradla

Česko

OSTRAVA Celkem 666 vyučovacích hodin zameškala v minulém školním roce čtrnáctiletá dívka z Ostravy. Rodičům, kteří jí nakonec všechny hodiny omluvili, nevadilo, že se za školou toulala, cestovala po celé republice a kradla ve velkých nákupních střediscích.

Třiatřicetiletý otec a stejně stará matka školačky už v minulosti byli za ohrožování výchovy dcery odsouzeni. Hrozí jim až pětileté vězení. „Dívka místo školy cestovala po území republiky, zamířila do Prahy i Nymburka. Ve dnech, kdy měla být ve škole, páchala majetkovou trestnou činnost,“ řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Žačka se zaměřovala na krádeže kabelek z nákupních košíků v době, kdy jejich majitelky v regálech vybíraly zboží. „Vzhledem k jejímu věku a nepřípustnosti trestního stíhání policejní komisař případ odloží,“ upřesnila.

Problémy ale budou mít rodiče školačky. Ti už byli kvůli ohrožování výchovy mládeže odsouzeni trestním příkazem v červenci 2008. Viníkům soud uložil desetiměsíční trest s podmínečným odkladem na zkušební dobu 20 měsíců.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!