Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČTVRTEK - POSLEDNÍ JEDNÁNÍ

Česko

10.02 Senátor Karel Barták oznámil, že dostal výhrůžný dopis se střelným prachem. „Volby prezidenta se zúčastním, vyděračům se neustupuje,“ řekl.

10.24 Primátor Prahy Pavel Bém: „Jsem stále členem týmu ODS pro volbu prezidenta.

Topolánkovi ujely nervy,“řekl. 11.21 Šéf sněmovny Miloslav Vlček svolal schůzku šéfů parlamentních stran o způsobu volby. „Chci od nich jasně slyšet, co navrhují,“ řekl.

12.23 ODS se sešla s KSČM.

Na způsobu volby ani na prezidentských kandidátech se neshodli.

12.37 Premiér Topolánek se omluvil Bémovi za výrok, že při vyjednávání o prezidentské volbě selhal. „Neomlouvám se často. Všem nám tečou nervy... Bém zůstává členem vyjednávacího týmu,“ řekl.

13.22 Kandidátka na prezidenta Jana Bobošíková sama neodstoupí z utkání o křeslo prezidenta. „Nedá se z mé strany očekávat, že bych od volby odstoupila,“ řekla.

13.35 ODS má podle šéfa KSČM Vojtěcha Filipa dostatečný počet hlasů pro Václava Klause. „ODS má skutečně 148 volitelů Václava Klause,“ řekl. 13.48 Senátor Jiří Zlatuška obvinil premiéra Topolánka z vyhrožování šéfovi lidovců Jiřímu Čunkovi. „Jestli to takto půjde dál, může se to kolem tebe rozjet znovu,“ řekl prý Topolánek Čunkovi.

15.23 Senátoři ODS pohrozili šéfovi senátorského klubu SNK Josefu Novotnému, že na něj v pondělí podají trestní oznámení za nařčení jejich senátora z úplatku.

15.28 Zelení vyzvali KSČM, aby stáhli nominaci Bobošíkové a podpořili Švejnara. „Zelení vyzývají KSČM, aby přestala podporovat Václava Klause,“ řekl šéf zelených Martin Bursík.

16.09 Volební komise sněmovny a Senátu je připravena na obě varianty volby prezidenta, tajnou i veřejnou. „Po rozhodnutí o způsobu volby se volební komise sejde, vyhoví-li tomu předseda sněmovny, ať již u volby tajné, nebo veřejné,“ dodal předseda sněmovní volební komise Petr Tluchoř.

19.15 Šéfové ČSSD a KSČM se neshodli na společném kandidátovi. „Jednáme dál,“ řekl šéf KSČM Vojtěch Filip.

19.44 Poslanec Evžen Snítilý oznámil, že zůstane členem ČSSD i poslaneckého klubu.

Dnes se zúčastní volby.

Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA
Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA

Na cestě mateřstvím se potkáváme s různými výzvami. V případě výživy našich nejmenších představuje kojení ten nejlepší základ. Pokud však kojení...