Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Cyklisty ničilo vedro a vlhkost

Česko

PEKING (od zpravodaje LN v Číně) Byl to první velký test zamlženého podnebí nad Pekingem. Cyklisté v sobotu ve smogovém oparu absolvovali skoro šest a půl hodiny.

Mlžný opar, skrz který je sotva vidět slunce, příznačně zahaloval i Velkou čínskou zeď, kde v kopcích cyklistický závod končil.

Ale nakonec si jezdci více než na smog stěžovali na vedro a téměř stoprocentní vlhkost. „Bylo to brutální, zpocení jsme byli už před startem závodu, to jsem ještě nezažil,“ říkal v cíli Američan George Hincapie, který závodil už na šesté olympiádě. „Během závodu jsme všichni zhubli o několik kilogramů.“

Český žolík Roman Kreuziger se držel v popředí jen v první polovině závodu. Pak třináctému muži pořadí letošní Tour de France došly „v prádelně“ síly a do cíle se dostal jako 45. Petr Benčík pak ještě o 30 příček později.

„Smog jsem ani nevnímal. Neměl jsem úplně svůj den a od začátku jsem cítil, že to není to pravé ořechové,“ vydechl v cíli zpocený Kreuziger.

Klíčový nástup v posledním stoupání nezachytil. „Nemůžete tam dělat nějaké zázraky, když vám nohy nefungují,“ pokrčil rameny Kreuziger.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!