Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Česko

Na D1 bourala dodávka do pomalu jedoucího kamionu. Tři cizinci jsou mrtví

Následky nehody dodávky a kamionu na 208. kilometru dálnice D1 u Brna směrem na Prahu, při níž 24. ledna 2024 v dodávce zemřeli tři cizinci. foto: Policie ČR

Nehoda dodávky a kamionu na 208. kilometru dálnice D1 u Brna směrem na Prahu si vyžádala tři mrtvé cizince z dodávky. Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška jela dodávka v levém pruhu a plynule přejela do pravého, kde narazila zezadu do kamionu, který jel pomalu v koloně. Nehoda se stala před 19:00, dálnice byla kvůli nehodě přes sedm hodin uzavřená.
  21:31aktualizováno  25. ledna 6:18

Záchranáři také odvezli z místa nehody jednoho zraněného do Brna do nemocnice, aby vyloučili těžší zranění, řekla mluvčí Michaela Bothová. Podle informací policie by mělo jít o řidiče kamionu.

Dálnice byla po nehodě uzavřená zhruba sedm hodin, provoz se obnovil až po druhé hodině ranní.

Tragická nehoda ve středu uzavřela dálnici také na Vysočině. Na 162. kilometru směrem do Brna havarovaly tři kamiony. Zemřel řidič jednoho z kamionů, který nedobrzdil a narazil do kamionu před ním.

Dálnice byla po nehodě neprůjezdná přibližně tři hodiny, pak auta jezdila jedním jízdním pruhem, následně se ale D1 opakovaně uzavírala kvůli vyprošťování vozidel. Natrvalo jedním pruhem se dálnice otevřela před půlnocí, do plného provozu se vrátila kolem 04:00.

Dopravní nehody se třemi a více oběťmi nejsou v Česku časté, i když letos se už jedna taková stala. Tři lidé zemřeli 12. ledna na silnici I/64 mezi Hazlovem a Aší na Chebsku po nárazu osobního auta do stromu.

Autoři: ,