Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

D1 stála. Srazilo se osm aut

Česko

  10:53
PRAHA - Na patnáctém kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu se střetlo 8 aut. Zranění nebyla vážná a po zhruba dvou hodinách se v úseku opět obnovil provoz. Na této komunikaci jde dnes již o druhou nehodu.

Nehoda - ilustrační foto. foto: Jan Zátorský, Lidové noviny

Dálnici D1 blokovala na 15. kilometru ve směru na Prahu dvě hodiny hromadná nehoda osmi aut. Zprovozněn už byl levý a prostřední jízdní pruh, v pravém pruhu ještě čekají na odtažení dvě vozidla, řekl v 09:30 policista z mirošovického dálničního oddělení.


Při nehodě záchranáři ošetřili dvě lehce zraněné ženy. Před místem nehody se vytvořila kolona dlouhá až pět kilometrů. "Pomalu se
to rozjíždí, nějakou chvíli ale ještě potrvá, než se provoz obnoví v  plném rozsahu," dodal policista.

Podle Niny Šeblové ze středočeské záchranné služby utrpěla při nehodě třiatřicetiletá žena otřes mozku. Sanitka ji převezla na chirurgickou ambulanci nemocnice v Říčanech. Lékaři na místo vyjeli znovu k třiapadesátileté ženě, která si stěžovala na bolesti zad. Po kontrole jejího zdravotního stavu ji nechali na místě.


Na 15. kilometru dálnice D1 je to dnes již druhá nehoda. První, při které se srazila dvě auta, byla dopravním policistům nahlášena v 05:30. Záchranáři na místě ošetřili dva zraněné muže. Oba měli pohmožděný hrudník a oděrky.

Autoři: ,