Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

D10 byla kvůli nehodě osobních aut obousměrně uzavřena, problémy byly i na D1

Česko

  11:18aktualizováno  13:27
Mladá Boleslav - Dálnice D10 u Mladé Boleslavi byla v sobotu dopoledne kvůli nehodám obousměrně uzavřena. Nejdříve ve směru na Prahu a poté i na Turnov havarovalo po dvou osobních autech, osm lidí se zranilo, řekla policejní mluvčí Veronika Čermáková. Uzavírka v každém směru trvala kolem hodiny, poté se podařilo obnovit provoz jedním pruhem.

Autonehoda (Ilustrační foto) foto: Týdeník policie

Při tragické nehodě na Přerovsku zemřel 58letý muž. Jde o pátou nehodu během posledního týdne

První nehoda byla hlášena po 10:15 ve směru na Prahu a druhá přibližně o půl hodiny později v opačném směru. Dálnice musela být obousměrně uzavřena. Policie nejdřív obnovila provoz na Prahu a poté i na Turnov. Kolem 12:30 byly následky obou nehod zcela odstraněny a doprava byla již bez omezení.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové utrpělo osm lidí lehká zranění. Při každé nehodě byli zraněni čtyři lidé. „Po ošetření je záchranáři přepravili do spádové nemocnice k dovyšetření,“ uvedla Effenbergerová.

Problémy v sobotu byly ve středních Čechách také na dálnici D1 u Šternova na Benešovsku, kde dopoledne havarovala tři auta ve směru na Brno. Jeden člověk utrpěl lehčí zranění. Havarovaná auta stála v levém pruhu ve směru na Brno.

Nehoda byla hlášena na 41. kilometru kolem 10:00, řidiči havarovali ve směru od Prahy. Záchranáři podle mluvčí Effenbergerové ošetřili jednoho lehce zraněného člověka, skončil v benešovské nemocnici. „Druhá osoba podepsala negativní reverz a zůstala na místě,“ dodala mluvčí.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...