Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Nehoda kamionu na osm hodin zastavila provoz na D35 u Olomouce

ilustrační snímek foto: HZS Olomouckého kraje

Kvůli nehodě kamionu byla dnes časně ráno uzavřena dálnice D35 u Olomouce-Nemilan ve směru na Mohelnici. Plně obnovit provoz se podařilo po více než osmi hodinách. Při nehodě se nikdo nezranil, policisté dopravu odkláněli na vedlejší silnice.
  7:46aktualizováno  11:42

Nákladní automobil havaroval na dálničním obchvatu Olomouce v místě, kde je dálnice D35 zúžena kvůli rekonstrukci mostu, krátce před třetí hodinou ranní. „Kamion prorazil betonové hrazení a blokoval jízdní pruhy ve směru na Mohelnici,“ sdělil mluvčí hasičů Josef Koláček.

Kamion najel na betonové hrazení a zůstal na něm přední částí viset. Hasiči z něj přečerpali pohonné hmoty a místo zajistili proti požáru. Vozidlo bylo nutné vyprostit z betonového hrazení a odtáhnout.

„Devětapadesátiletý řidič nákladní soupravy před místem zúžení nepřizpůsobil rychlost vozidla, prorazil dopravní značení a betonová svodidla, na kterých zůstal s tahačem zaklíněný. Při nehodě nebyl nikdo zraněn,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Škoda je bezmála dva miliony korun. Provoz se v úseku podařilo plně obnovit deset minut po jedenácté hodině dopolední, tedy po více než osmi hodinách. „Apelujeme na řidiče, aby z důvodu plánované opravy v tomto úseku při jízdě věnovali zvýšenou pozornost,“ doplnil policejní mluvčí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,