Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Další opravy nádraží opět zpozdí vlaky

Česko

PŘEROV Rozsáhlá rekonstrukce a modernizace přerovské železniční stanice bude pokračovat. Zpoždění se může dotknout vlaků po celé Moravě.

Správa železniční dopravní cesty včera spustila stavbu, jejíž součástí budou úpravy kolejí a nástupišť i vybudování nového podchodu k nim. Práce budou stát téměř pět miliard korun. „Většinu nákladů uhradí dotace z evropských fondů,“ řekl náměstek pro strategii SŽDC Bohuslav Navrátil.

První etapa stavby potrvá do začátku roku 2014. „Investice je natolik rozsáhlá, že nelze vyloučit její dopady na cestující,“ uvedl Navrátil. Kvůli rekonstrukci se budou zpožďovat vlaky a stavbu pocítí i lidé z okolí – na staveništi se budou pohybovat těžké stroje.

Opravy se týkají úseku od Horní Moštěnice až po ukončení železničního mostu přes řeku Bečvu v Přerově. Stavebníci v úseku upraví 25 kilometrů kolejí a zhruba sto výhybek, vybudují nové zabezpečovací zařízení a trakční vedení a opraví železniční most. V prostoru nádraží postaví nový bezbariérový podchod k nástupištím, která se také dočkají úprav. Evropská dotace by měla zaplatit 2,92 miliardy korun.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!