Debakl lídra pomohl Bayernu

Vítězství Galatasaraye zařídil Milan Baroš * V Rusku se mezi ligové střelce poprvé zapsal Tomáš Necid

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

BERLÍN Nikde jinde v Evropě není souboj o fotbalový titul tak vyrovnaný jako v Německu. Další zápletku dostal o víkendu. Útočník Stuttgartu Mario Gomez nasázel čtyři góly vedoucímu Wolfsburgu a jeho tým se po vítězství 4:1 přiblížil lídrovi na pouhé dva body. Wolfsburg už vede jen díky skóre před Bayernem Mnichov, který vyhrál 3:1 v Chotěbuzi. Na trofej může myslet také Hertha Berlín, kterou po výhře nad Bochumí dělí od vedoucího dua jen bod.

Na hráčích Wolfsburgu jako kdyby se podepsalo nečekané středeční oznámení trenéra Felixe Magatha, že po sezoně odejde do konkurenční Schalke. Na prvním inkasovaném gólu měl podíl také český stoper Jan Šimůnek.

Z přímého boje o titul naopak vypadl Hamburk, kterému nevyšla odplata za čtvrteční vyřazení v semifinále Poháru UEFA. V Brémách podlehl 0:2. Český kapitán poražených David Jarolím odehrál 82 minut a dostal desátou žlutou kartu v sezoně, takže vynechá příští zápas.

LONDÝN Fotbalisté Manchesteru United bez větších problémů zvládli městské derby s Manchesterem City a po vítězství 2:0 se vrátili do čela anglické ligy. Před druhým Liverpoolem, který po sobotní výhře nad West Hamem vedl o skóre, mají tříbodový náskok.

Manchester od úvodu zápasu diktoval tempo a brzy vytěžil i branku. Portugalec Cristiano Ronaldo stejně jako v odvetě semifinále Ligy mistrů s Arsenalem předvedl, že je skvělým exekutorem přímých kopů, a otevřel skóre. Potvrzující zásah přidal střelou o tyč Tévez.

Také Liverpool neměl s West Hamem vážnější potíže. Do vedení se dostal už v 76. vteřině, když se trefil Gerrard. Kapitán Liverpoolu do přestávky ještě zvýšil a výsledek podtrhl v 84. minutě střídající Nizozemec Babel.

Ve šlágru víkendu dala Chelsea Arsenalu lekci z produktivity. Přestože měli domácí Kanonýři daleko víc ze hry a častěji zaměstnávali obranu Chelsea, nedařilo se jim překonat českého brankáře Petra Čecha nebo v jasných šancích mířili vedle. Naopak Chelsea z prvních dvou nebezpečnějších střel na branku vytěžila dva góly a dovedla zápas k jasné výhře 4:1.

ŘÍM Juventus se ve šlágru kola s AC Milán musel obejít bez distancovaného Pavla Nedvěda a bylo to znát. Od 57. minuty domácí vedli díky střele Seedorfa. Juventus to však nepoložilo a Vincenzo Iaquinta hlavou vyrovnal. Na poslední čtvrthodinu za domácí nastoupil Marek Jankulovski, na straně hostů odehrál celé utkání jeho reprezentační spoluhráč Zdeněk Grygera. ISTANBUL Útočník Milan Baroš zařídil svým dvacátým gólem v turecké lize vítězství Galatasaraye Istanbul nad Ankaragücü. Jubilejní branku dal český fotbalista ve 13. minutě po faulu na brazilského záložníka Lincolna. Baroš si tak upevnil první místo v tabulce střelců.

MOSKVA První gól v ruské lize si v dresu CSKA Moskva připsal Tomáš Necid. Devatenáctiletý fotbalista se trefil v 78. minutě městského derby s Dynamem, kdy vyrovnal na 1:1. Bývalý kanonýr Slavie se dostal na hřiště jen o čtyři minuty dřív.