Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Delon a Česká Miss 2008

Česko

Nejkrásnější ženou ČR se stala Eliška Bučková, šerpu dostala z rukou Alaina Delona

PRAHA Novou Českou Miss se v sobotu stala osmnáctiletá středoškolačka Eliška Bučková ze Strážnice na Hodonínsku. Vítězce předal šerpu předseda poroty, legendární francouzský herec Alain Delon. Titul první vicemiss získala studentka Hana Svobodová (19) ze Zadního Zhořce na Vysočině, třetí místo v soutěži patří studentce Elisavet Charalambidu (22) z Brna. Finále čtvrtého ročníku soutěže krásy se konalo v odletové hale Terminálu 2 ruzyňského letiště a v přímém přenosu ho odvysílala TV Nova.

Populární francouzský herec Alain Delon přiletěl do Prahy v pátek. Na ruzyňském letišti jej osobně přivítala šéfka soutěže Michaela Maláčová.

V roli experta na ženskou krásu se Delon představil již několikrát. V roce 1997 se ujal úlohy předsedy poroty v ukrajinském Kyjevě, když se tam konala soutěž Miss Europe. Část dívek se tam tehdy pro údajně špatné podmínky rozutekla ještě před finále a pověst soutěže byla poněkud pošramocena. V roce 2001 byl Delon předsedou soutěže Miss Francie a v roce 2005 šéfoval porotě při Miss Itálie.

Miss měl i doma Zkušenost s miss měl Delon i v osobním životě. Patnáct let byl ženatý s bývalou nizozemskou královnou krásy Rosalií van Breemenovou, s níž má dceru Anouchku (17) a syna Alaina Fabiena (13). Ta ho však v roce 2002 opustila.

V Praze byl dvaasedmdesátiletý filmový idol naposledy v červnu 1999. Propagoval zde tehdy film Poloviční šance, v němž si zahrál se svým přítelem Jeanem Paulem Belmondem. Předtím české hlavní město navštívil v únoru 1993 jako čestný host Plesu v opeře.

Královny krásy zvolili diváci ze šesti superfinalistek prostřednictvím SMS zpráv, jichž bylo odesláno na 200 000. Dívky do superfinále vybrala porota z 12 kandidátek. Bučková se ovšem nejvíce líbila i porotcům, kteří ji vyhlásili jako Tip poroty. Zároveň byla i favoritkou sázkové kanceláře Tipsport, která na její triumf vypsala kurz 1:2.

Vítězka na sebe mimo jiné prozradila, že je věřící a že podporuje záměr USA vybudovat v Česku protiraketový radar. K jejím zálibám patří tanec, zpěv a práce s dětmi a vedle studia oboru kosmetička se věnuje i modelingu. Bučková si uvědomuje, že prvenství v soutěži ji připraví o volný čas, zároveň jí však umožní získat nové životní zkušenosti.

Ředitelka soutěže Michaela Maláčová zdůraznila, že na rozdíl od jiných soutěží porota nezná míry dívek. „Nepodporujeme žádné extrémní výkyvy ve váze... Já se na ty dívky dívám jako na osobnosti,“ uvedla. S výsledky soutěže je spokojena, protože její tipy prý byly stejné. Vítězce Maláčová popřála, ať je svá a ať neztrácí víru v Boha.

Moderátory večera byli slovenský herec Maroš Kramár a česká playmate Jana Štefánková. Ve finále zazpívali Petr Hapka, Wanastovi vjecy, slovenští No Name a Gipsy. cz. Vítězky získaly ceny v celkové hodnotě více než pět milionů korun. Samotná korunka pro vítězku má cenu přes milion korun. Ta se nyní bude dražit na webových stránkách www.ceskamiss.cz po dobu dvou měsíců. Část výtěžku poputuje na konto Nadace Terezy Maxové.

Autor: