Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Depeche Mode přibalí k albu film i dvě knihy

Česko

PRAHA Slavná britská skupina Depeche Mode vydá své nové album Sounds Of The Universe v několika formátech. Dvanáctá studiová nahrávka se objeví vedle standardního formátu na CD také ve speciální edici CD a DVD a Deluxe Box Set s třemi CD a jedním DVD. Album vyjde 17. 4. „Zmiňovaná tři CD se budou skládat z nového alba, bonusových songů, remixů, ale také ze 14 demosnímků, které budou dostupné v kariéře Depeche Mode úplně poprvé,“ uvedla za českou pobočku vydavatelství EMI Pavla Štípková.

Přibalené DVD bude obsahovat tři filmy: dokument o nahrávání alba, snímek obsahující mimo jiné rozhovory se skupinou o nahrávacích technikách nové desky a krátký film komentující píseň po písni přímo samotnými členy skupiny. Na DVD zájemci naleznou promovideo prvního singlu Wrong, vydaného v polovině února, a čtyři písně nahrané live.

Kapela zahraje v červnu v ČR Box přinese i dvě knihy. Jedna obsahuje texty všech skladeb, informace z nahrávání alba Sounds Of The Universe a exkluzivní fotografie dvorního fotografa kapely Antona Corbijna. Druhá kniha obsahuje další záběry ze studia vyfocené Danielem Millerem, Benem Hillierem, Lukem Smithem a Fergem Peterkinem. Album bude vydáno také na dvojvinylu, u něhož bude přiložené i na CD nosiči.

Nová deska Depeche Mode nabídne třináct písní, které kapela natočila ve svém studiu v Miami. Album Sounds Of The Universe, jehož mixáž se dokončovala v New Yorku, bude podle kapely ještě elektroničtější než poslední desky. Jde tedy o návrat k naprostým kořenům Depeche Mode, protože při nahrávání použili mnoho analogových syntezátorů a jiných starších „mašinek“.

„Tohle je nový Martinův (Lee Goreův) fetiš, protože všechny tyhle věcičky nakoupil v internetovém obchodu. Každý týden mu do studia přišlo několik zásilek,“ uvedl v rozhovoru k novému albu Andrew Fletcher. Depeche Mode představí nové album také 25. června na fotbalovém stadionu Slavie v pražském Edenu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!