Detroit dohnal čtyřbrankové manko

DRAMA V NHL

DETROIT Hokejisté Pittsburghu ztratili v utkání NHL na ledě Detroitu čtyřbrankový náskok, nakonec však zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech. Už ve 34. minutě vedli 4:0 a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže domácí snížili a třemi góly ve třetím dějství vyrovnali na 4:4. Přesto se radoval Pittsburgh – o jeho výhře rozhodl James Neal, který jako jediný uspěl v penaltovém rozstřelu. „Zápas připomínal spíš sedmé finále Stanley Cupu než 73. utkání základní části,“ popsali zámořští novináři napínavou bitvu. Přitom v sestavách chyběly hvězdy – na jedné straně Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, na druhé Pavel Dacjuk nebo Johan Franzén. „Utkání se vysílalo v celostátní televizi, tak jsme ho chtěli udělat trošku zajímavé. Jde přece o sledovanost, ne?“ vtipkoval Pascal Dupuis, který vstřelil dva góly Penguins a na třetí přihrál. Stíhací jízda domácích ve třetí třetině totálně strhla i dvacet tisíc fanoušků.

A když Mike Modano v 51. minutě vyrovnal na 4:4, hala nadšením explodovala. „Nikdy v životě jsem neslyšel hlasitější klakson,“ poznamenal potom k hluku ze sirény, který v zámoří doprovází vstřelenou branku, brankář Pittsburghu Penguins Brent Johnson.