Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Detroitu nepomohl ani Hudlerův gól

DETROIT Hokejistům Detroitu se nepovedlo využít ani druhý mečbol k postupu do finále Stanleyova poháru. V pátém finálovém utkání Západní konference podlehli doma Dallasu 1:2 a umožnili soupeři snížit stav série na 2:3. Porážce Detroitu nezabránil ani čtvrtý gól Jiřího Hudlera v letošním play off, kterým český útočník v 16. minutě v přesilovce vyrovnal na 1:1.

O výhře hostů rozhodl v 27. minutě Joel Lundqvist po asistenci brankáře Martyho Turca, který pohotově rozehrál kotouč dlouhou přihrávkou. Turco pak zavřel vlastní branku, dohromady zlikvidoval 38 střel a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Přestože předvedl řadu skvělých zákroků, hitem večera se stal jeho dlouhý pas na Lundqvista. „V práci s hokejkou je Marty nejlepší ze všech brankářů v NHL,“ řekl obránce Dallasu Trevor Daley. „Kolikrát funguje jako třetí obránce, umí přihrávat puky lépe než řada z nás,“ dodal Daley.

„Nestává se příliš často, abych si připsal asistenci u vítězného gólu,“ radoval se Turco, který se po jedenácti porážkách konečně dočkal první výhry v detroitské Joe Louis Areně. čtk Detroit - Dallas 1:2 (16. HUDLER - 10. Daley, 27. Lundqvist). Střely na branku: 39:21. Diváci: 20 066. Stav série: