Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Do čtvrtfinále povolá Argentina i dvě hvězdy

Česko

PRAHA Do červencového utkání s Českem chce daviscupový tým Argentiny přivézt nejsilnější možnou sestavu. Do čtvrtfinálového mužstva nehrajícího kapitána Modesta Vasqueze by se tak měli vrátit tenisté Juan Martín del Potro a David Nalbandian.

Oba nejlepší argentinští hráči současnosti vítězné první kolo Světové skupiny proti Nizozemsku vynechali. Nalbandian prý nehrál kvůli nemoci a Del Potro zase opakovaně žádal Vasqueze, aby ho nezařadil do nominace. Jenže v Argentině se spekuluje, že během loňského prohraného finále se Španělskem se obě hvězdy pohádaly a nemají se od té doby příliš v lásce.

„Slyšel jsem, že nemají v týmu ideální atmosféru, ale jedná se pouze o domněnky. Pokud by nepřijel ani Nalbandian, ani Del Potro, tak jsou šance na postup opravdu velké. Máme jim co vracet,“ svěřil se Tomáš Berdych.

Se slabým Nizozemskem si ambiciózní argentinský tým poradil i bez šestého a čtrnáctého hráče světového žebříčku.

Vasquez si však uvědomuje, že proti zkušené české sestavě by to nemuselo stačit.

„Oba slíbili, že když postoupíme, budou týmu k dispozici. A protože jsou to dva nejlepší hráči, tak jejich účast musím potvrdit,“ prozradil Vasquez. „O tom, kdo je doplní, se rozhodne v nejbližších týdnech,“ vysvětlil agentuře Reuters nehrající kapitán. Vasquez navíc chce zorganizovat „ozdravnou“ schůzku, na které by si tenisté konflikt vyříkali. „Něco je evidentně špatně. To se prostě musí napravit,“ přidal Juan Ignacio Chela, který argentinskému týmu pomohl k postupu přes Nizozemsko.

Ošancích českého týmu v souboji s loňským finalistou Davisova poháru se rozmluvili i poražení Francouzi. „V současné formě mají Češi velkou šanci dojít daleko. Možná až do finále. Nás v Ostravě porazili dva zkušení singlisté, kteří spolu navíc vyhráli i dvouhru,“ vysvětloval Gilles Simon, který v Ostravě nevyhrál jediný zápas.

Autor: