Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Do domu vrazila obří cisterna

Česko

TŘINEC Cisterna naplněná tunami přísady do betonu havarovala v noci na včerejšek v Třinci. Auto skončilo i s nákladem o váze 22 tun v zahradě rodinného domku, který poškodilo.

„Část směsi z cisterny unikla,“ řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Nehoda se stala v třinecké části Lyžbice v úterý krátce před půlnocí. „Italský tahač DAF s těžkou cisternou, v níž je 22 tun netoxické a nehořlavé přísady do betonu, skončil na pravém boku v zahradě rodinného domku. Předtím ale ještě porazil kovový sloup elektrického vedení. Ten poničil část domku,“ popsal nehodu Kůdela.

Hasiči teprve podle dokumentů v angličtině zjistili, že cisterna veze netoxické a nehořlavé cementové aditivum do betonu v podobě tmavě hnědé kašovité hmoty. Pozvolna unikající hmotu během noci a rána zachytávali a přelévali do plastových sudů. Od půlnoci do včerejšího rána zachytili přibližně čtyřicet litrů přísady, odběr však pokračoval i později. „Náhradní vůz k přečerpávání obsahu má přijet až zítra, tedy ve čtvrtek,“ oznámili včera hasiči.

Kamion havaroval včera ráno i v obci Ostravice na Frýdecko-Místecku. Slovenský nákladní automobil, který vezl do Frýdlantu nad Ostravicí součástky pro autosedačky, skončil v příkopu. Nalomil i betonový sloup elektrického vedení. Řidič ale vyvázl pouze s několika škrábanci.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!