Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Do zlínské zoo se nastěhují strážníci

Česko

ZLÍN V zoologické zahradě Lešná u Zlína vznikne služebna městské policie. V okolních místních částech města, tedy ve Štípě, Kostelci a Velíkové nyní žádné podobné zázemí pro hlídky není.

Strážníci budou sídlit v objektu u hlavního vstupu do zoo. „Služebna zde bude proto, aby dokázala obsloužit území, které patří městu, a také proto, aby dokázala uklidnit v jarních a letních měsících dopravní kalamitu, která tam bývá,“ přiblížil náměstek primátorky Martin Janečka. Zřízení nové stálé služebny městské policie pro další části města radnice začala řešit poté, co zrušila služebnu ve své bývalé místní části Želechovice nad Dřevnicí. Ta se totiž od Zlína odtrhla a od začátku roku je samostatnou obcí. Provoz nové služebny tak nijak náklady městské policie nezvýší. Strážníci v ní budou nepřetržitě.

Náklady na rekonstrukci přijdou asi na 12 milionů korun. Sedm milionů uhradí radnice, zbylé peníze půjdou z rozpočtu zahrady. Strážníci budou mít samostatný vchod. Od hlavního vstupu do areálu bude oddělený tak, aby nebylo na první pohled vidět, že zde sídlí.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: