Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Doherty zatčen kvůli drogám

Česko

LONDÝN Známý bouřlivák Pete Doherty byl včera zatčen přímo v budově soudu. Oblíbeného rockera policie zadržela kvůli podezření z držení drog.

Zpěvák před soud ve městě Gloucester v jihozápadní Anglii přijel, aby se zde zodpovídal z nebezpečné jízdy automobilem, uvedla agentura AP. Do vězení se za to nedostal, protože se ke všemu přiznal, prý jel neopatrně a navíc pod vlivem alkoholu.

Třicetiletý frontman skupiny Babyshambles byl přistižen v červnu a soud mu vyměřil pokutu 2050 liber (v přepočtu přes 60 tisíc korun). Kromě peněžního trestu mu navíc zakázal řízení automobilů na dobu osmnácti měsíců.

Hned po vynesení verdiktu ho policisté eskortovali z budovy soudu na policejní stanici, která se nachází přes ulici. Gloucesterská policie poté agenturám potvrdila, že zpěváka skutečně zatkla kvůli údajnému držení drog. Nepotvrdila ale, o jaký druh návykové látky šlo.

Muzikant je znám svými problémy s alkoholem a drogami. Jeho dlouholetá bývalá přítelkyně, modelka Kate Moss, byla v jeho společnosti také několikrát zachycena, jak užívá drogy. Doherty byl už kvůli svým excesům několikrát zatržen a poslán do vězení.

Naposledy zpěvák pobouřil celý svět tím, že během svého vystoupení na festivalu v Německu zjevně opilý zazpíval první sloku německé hymny Deutschland über alles, která je zakázána. Nacisté ji totiž používali k propagandě své ideologie a je tak nazývána „nacistickou hymnou“.

Autor:

Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!
Nutrilon mléko pro maminky, které porodily císařským řezem? Přečtěte si!

3 maminky, které porodily císařským řezem, vyzkoušely kojenecké mléko Nutrilon Profutura CESARBIOTIK™ 2. Co nabízí oproti standardnímu mléku? A jak...