Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Domů jsem chtěl hlavně kvůli rodině

Česko

PRAHA Fotbaloví fanoušci Brna můžou začít přelepovat jmenovky na svých dresech. Aleš Besta, vyřazený z týmu po potyčce s trenérem, je pryč a novou hvězdou se má stát Marek Heinz (31). Bývalý reprezentační útočník se včera jihomoravskému klubu upsal do konce roku 2010.

Když v Praze podepisoval novou smlouvu, sledovalo ho tolik novinářů, až z toho byl Heinz zaskočený. Má to však jeden háček – za francouzský FC Nantes letos neodehrál ani minutu a v základní sestavě se objevil naposledy loni v prosinci. „No, včera to nebylo,“ přiznává dlouhou pauzu Heinz.

* Jak dlouho bude trvat, než se dostanete zpět do formy?

Fotbal se nezapomíná, to je stejné jako plavání nebo jízda na kole. Budu muset dohnat fyzičku a za čtyři zápasy to bude dobré.

* Kdy tedy poprvé obléknete brněnský dres?

Nejspíš na první tiskové konferenci v Brně. (smích) Ale vážně – jestli nastoupím ve středečním pohárovém zápase, to ještě nevím.

* Trenér Uličný ale říkal, že by vás proti Slovácku rád postavil.

Jsem připravený nastoupit, ale ne od začátku, na to se ještě necítím. Jsem rád, že jsem doma. Ještě to vstřebávám, protože to nebylo úplně jednoduché rozhodnutí.

* Proč se z Francie vracíte?

V Nantes jsem neprožil dobrý rok. Bylo to ale hlavně kvůli rodině, mladší dcera by už musela ve Francii začít chodit do školy, a to si nedovedu vůbec představit.

Pokračování na straně 23

Dokončení ze strany 24

* Proč právě Brno?

Zájem měla i Olomouc, ale nakonec jsme se se ženou rozhodli pro Brno. Byl jsem s ním v kontaktu už dlouho a jednání byla seriózní.

* Nebál jste se, že nestihnete termín pro přestupy do české ligy?

Chvíli to vypadalo nadějně, chvíli zase špatně. Už jsem spíš počítal s tím, že budu muset v Nantes zůstat, ale nakonec se to všechno stihlo během dvou dnů.

* V roce 2003 jste se vrátil do Ostravy a byl to vydařený návrat. Bude se to opakovat i v Brně?

Na to jsem ještě nemyslel. Rok v Baníku byl krásný, nezapomenu na něj, ale teď jsem hráčem Brna.

* Hodně hráčům ale návrat nevyšel. Nebojíte se toho?

Neříkám, že to bude lehké. Může se stát cokoliv, ale kdybych o tom přemýšlel, nemusel bych o přestupu do Brna ani uvažovat.

* Láká vás ještě reprezentace?

Ještě jsem v Brně nekopl ani jednou do míče a vy se mě už ptáte na reprezentaci. Ne, ne, na prvním místě je teď pro mě Brno. Reprezentaci si musíte zasloužit.

* Chcete se znovu dostat do formy a znovu se vrátit do zahraničí?

Nejsem už zrovna nejmladší, ale ve fotbale je možné všechno. Uvidíme, proč ne.

* Za poslední čtyři roky jste vystřídal čtyři kluby, ale ani jedno angažmá nevyšlo. Čeho litujete?

Přestupu do Mönchengladbachu. Byl to jen průměrný německý klub. To byla největší chyba v mé kariéře. Měl jsem přitom tehdy ještě i jiné nabídky, jenže některé z nich se ke mně nakonec vůbec nedostaly.

* A proč to nevyšlo v Nantes? Strávil jste v něm rok, pomohl jste k postupu z druhé ligy, ale nejvyšší soutěž jste si už nezahrál.

Z mnoha důvodů. Prostě jsem se tam necítil dobře. Nezlobte se, víc to nechci komentovat.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!